Čistý zisk viedenského letiska vlani prekročil 128 miliónov eur, tento rok očakávajú ešte vyššiu sumu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko vieden
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Čistý zisk spoločnosti Letisko Viedeň, ktorej patrí aj letisko na Malte a v Košiciach, v minulom roku stúpol na 128,1 milióna eur z úrovne 6,6 milióna eur v predošlom roku. Príjmy firmy sa zvýšili na 692,7 milióna eur zo 407 miliónov eur v roku 2021.

Počet pasažierov, ktorí využili letiská vo Viedni, na Malte a v Košiciach, sa vlani zväčšil o 129,3 percenta na 30,1 milióna. V porovnaní s predpandemickým rokom 2019 bol však stále nižší o približne 24 percent. Spoločnosť o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v stredu.

Vedenie firmy plánuje navrhnúť, aby z hospodárskych výsledkov za minulý rok vyplatila dividendy v sume 77 centov na akciu, čiže by sa malo na dividendy vyčleniť zhruba 65 miliónov eur. Letisko Viedeň odhaduje, že v tomto roku jeho čistý zisk prekročí sumu 150 miliónov eur a tržby budú približne v objeme 830 miliónov eur. Spoločnosť očakáva, že za celý rok 2023 jej služby využije 32 až 34 miliónov cestujúcich.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Letisko Viedeň - Schwechat