Aktualizované: Vlaky meškali desiatky minút, auto strhlo trakčné vedenie na priecestí v Šali

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Vlak, koľajnice
Foto: ilustračné, Thinkstock.
  • aktualizované 17. augusta 15:23

Strhnuté trakčné vedenie na železničnom priecestí v Šali v smere do obce Diakovce je už opravené. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Železničnú dopravu v traťovom úseku Šaľa – Trnovec nad Váhom v piatok popoludní prerušili pre vážne poškodenie železničnej infraštruktúry.

Spôsobilo ho cestné motorové vozidlo, ktoré o 14:35 na železničnom priecestí v Šali strhlo trakčné vedenie.

Vlaky meškali aj 300 minút

Medzinárodné rýchliky už podľa aktuálnych informácií premávajú v štandardnom režime a nie odklonom cez Rajku. Taktiež je zrušená náhradná autobusová doprava pri rýchlikoch do Banskej Bystrice. Ako dodáva hovorca ZSSK, niektoré vlaky môžu mať mierne meškanie do 30 minút.

Pre poškodenie trolejového vedenia na uvedenom úseku vlaky meškali 100 až 300 minút. Vlak EuroCity (EC) 274 (Budapešť Nyugati pu. 13:40 – Praha Hl. n. 20:07) bol vedený odklonom cez stanice Šurany, Nitra a Leopoldov.

Vlak EC 279 (Praha Hl. n. 11:50 – Budapešť Nyugati pu. 18:20) EC 272 (Budapešť-Nyugati pu. 15:40 – Praha Hl. n. 22:09) z dôvodu spomínaného prerušenia železničnej dopravy išiel odklonom z Bratislavy Hl. st. cez Rajku. Na celom úseku odriekli aj viaceré osobné vlaky z Bratislavy do Nových Zámkov a z Nových Zámkov do Bratislavy.

Porucha zabezpečovacieho zariadenia

Po čiastočnom obnovení železničnej dopravy cez Šaľu, ktorú prerušili v piatok popoludní pre strhnuté trakčné vedenie, skomplikovala situáciu na južnej trati medzi Bratislavou a Štúrovom v sobotu ráno porucha zabezpečovacieho zariadenia v Železničnej stanici Nové Zámky. Z tohto dôvodu vlaky nabrali meškania desiatky minút aj viac ako hodinu.

Ako informovala ZSSK na Twitteri, osobné vlaky z Nových Zámkov do Bratislavy, Levíc, Štúrova a Nitry meškali už na odchode v rozsahu 62 až 107 minút. Regionálny rýchlik z Nových Zámkov do Bratislavy odriekli v úseku do Palárikova, odtiaľ išiel ako osobný vlak.

Rýchlik z Bratislavy do Banskej Bystrice mal v Galante meškanie 42 minút, medzinárodný vlak EC z Budapešti do Prahy meškal v Štúrove 69 minút.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republikyZSSK Železničná spoločnosť Slovensko