Arogantných vodičov už majú dosť, Asociácia Žltý Anjel spustila petíciu za zmenu zákonov

Prekročená rýchlosť, polícia
Foto: ilustračné, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Asociácia Žltý Anjel Asistance24 s podporou Únie autodopravcov Slovenska spustila v nedeľu celoslovenskú petíciu za zmenu zákonov týkajúcich sa nedisciplinovaných vodičov a alkoholu za volantom.

Ako uviedol prezident asociácie Marián Ürge, cieľom je zabezpečiť poriadok na cestách, vyhnanie arogantných vodičov preč z ciest a nastolenie cestnej kultúry na území Slovenska.

Opatrenia sa míňajú účinkom

„Každý deň máme na Slovenských cestách mŕtveho vodiča alebo ťažko zranené osoby. Arogantnosť slovenských vodičov presiahla všetky medze,“ uviedol Ürge s tým, že opatrenia a akcie dopravnej polície sa míňajú účinkom.

Súčasný stav podľa neho zastavia zmeny zákonov o cestnej premávke, tvrdé tresty a nasadenie mohutného množstva radarov na cestách a nehodových úsekoch.

Žiadajú zaviesť rakúsky model

„Máme za to, aby sa zaviedol rakúsky model , ktorý funguje a slovenský vodič, keď prekročí rakúsku hranicu, tak sa úplne inak správa ako na Slovensku,“ skonštatoval Ürge.

Dopravná polícia si musí podľa asociácie vydobyť tvrdý rešpekt na cestách. „Ale pokiaľ nemajú za sebou silné zákony, tak majú zviazané ruky,“ doplnil Ürge.

Petíciu je možné podpísať na: https://www.peticie.com/zmena_trestov_za_vne_dopravne_priestupky_v_nrsr

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Urge
Firmy a inštitúcie Asociácia Žltý Anjel Asistance24UNAS Únia autodopravcov Slovenska