NAKA zasahovala v Kollárovom Fun rádiu aj vo firme blízkej Borguľovi

NAKA: Zasahovala vo Fun rádiu
Pohľad na budovu na Leškovej 5 v Bratislave, kde sídli Fun rádio predsedu parlamentu a predsedu hnutia Sme rodina Borisa Kollára. V budove zasahovala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie Targety, zameranej na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti. Bratislava, 4. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 4. októbra, 14:31

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu zasahovala na niekoľkých miestach Slovenska vrátane Bratislavy. Okrem Fun rádia zasahovala aj v spoločnosti Slovclean, ktorá je blízka bývalému poslancovi Národnej rady SR Martinovi Borguľovi (kandidoval za Sme rodina).

Akcie Targety

Polícia uviedla, že ide o akciu s názvom Targety, ktorá je zameraná na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti páchanej v období rokov 2011 až 2021.

Vyčíslená škoda na DPH je približne 7,5 milióna eur. Polícia aktuálne vykonáva procesné zaisťovacie úkony na 17 miestach v rámci celého Slovenska.

Vyjadrenie spoločnosti Radio Group

Rastislav Dutka, generálny riaditeľ spoločnosti Radio Group a.s., ktorá prevádzkuje Fun rádio, v stredu vo svojom stanovisku uviedol, že si nie sú vedomí žiadneho porušenia zákonov. Orgánom činných v trestnom konaní (OČTK) ponúkli plnú spoluprácu a predložili všetky požadované dokumenty a informácie.

„Sme pevne presvedčení, že naša spolupráca s OČTK povedie k rýchlemu vyjasneniu tejto situácie. Sme slobodné a nezávislé médium. Napriek takémuto zásahu však máme plnú dôveru k schopnosti OČTK vykonávať povinnosti v súlade s platnými zákonom a predpismi a len v nevyhnutnej miere,“ vyjadril sa Dutka k zásahu NAKA.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMartin BorguľaRastislav Dutka
Firmy a inštitúcie Fun radioNAKA Národná kriminálna agentúraNárodná rada SRPZ Policajný zbor SRSme rodina