Kažimír vypovedal na polícii v kauzách Mýtnik, obvinenia kazia obraz o jeho práci i ministerstve financií

Peter Kažimír
Peter Kažimír, guvernér Národnej banky Slovenska (NBS). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 17. augusta 14:50

Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) a bývalý šéf rezortu financií Peter Kažimír v utorok vypovedal na bratislavskom policajnom prezídiu v súvislosti s korupčnými kauzami, ktoré policajti v rámci káuz Mýtnik I až III vyšetrujú pre podozrenia na korupciu na ministerstve a finančnej správe v čase, keď rezortu šéfoval.

Výsluch bol štandardný

Ako pre médiá povedal jeho právny zástupca Ondrej Mularčík, výsluch bol štandardný a Kažimír zodpovedal všetky otázky. Vyhodnotiť ho podľa neho musia orgány činné v trestnom konaní.

Obvinenia v rámci akcii Mýtnik I až III podľa samotného Kažimíra kazia obraz o práci jeho samotného, ako aj rezortu financií. „Ale nie sme ešte na konci, sme uprostred vyšetrovania,“ povedal s tým, že je preňho ťažké uveriť aj vinu jeho bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca, ktorého v pondelok 16. augusta Najvyšší súd SR vzal do väzby.

Riadi sa zákonmi

„Veľmi dobre viem, aké mal kompetencie,“ skonštatoval. Dodal, že on sa aj ako minister, aj ako guvernér národnej banky riadi zákonmi.

V rámci policajných akcií Mýtnik I až III boli obvinení napríklad podnikatelia Jozef Brhel, Miroslav Výboh, Michal Suchoba, ďalej bývalý prezident finančnej správy František Imrecze, jeho nasledovníčka Lenka Wittenbergerová alebo bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc. Obvinenia sa týkajú korupcie pri verejných obstarávaniach alebo ovplyvňovaní legislatívnych procesov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Albín KotianFrantišek ImreczeMichal SuchobaPeter KažimírPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRNAKA Národná kriminálna agentúraNBS Národná banka Slovenska