Najlepší album roka má podľa Rolling Stone Kanye West

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kanye West
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. decembra (SITA) – Americký magazín Rolling Stone zverejnil rebríček najúspešnejších albumov za rok 2010. Na prvé miesto zaradil nahrávku My Beautiful Dark Twisted Fantasy od rapera a hudobného producenta Kanyeho Westa. Nahrávka, ktorá je v poradí piatou štúdiovkou 33-ročného Američana, vyšla 22. novembra, predalo sa z nej vyše 500-tisíc kusov. West nahrával svoju štúdiovku na Havaji. Pôvodne sa mala volať Good Ass Job, raper však neskôr oznámil, že album premenoval na My Beautiful Dark Twisted Fantasy. Vyšli z neho single Power, Monster, Runaway, v piesni All Of The Lights hosťuje zostava v zložení John Legend, The-Dream, Ryan Leslie, Tony Williams, Charlie Wilson, Elly Jackson, Alicia Keys, Fergie, Kid Cudi, Rihanna a Elton John.

Druhú priečku obsadilo americké blues-rockové duo The Black Keys a ich nahrávka Brothers. Bronz získal album The Union od Eltona Johna a Leona Russella. Štvrtú priečku si vybojovala indie-rocková kapela Arcade Fire, ktorá vydala album The Suburbs. Do rebríčka sa dostal aj country muzikant Jamey Johnson s jeho dvojalbumom The Guitar Song.

Newyorské indie-rockové zoskupenie Vampire Weekend obsadilo s nahrávkou Contra šieste miesto. Za ním sa umiestnil kanadský raper Drake, ktorý uspel s debutom Thank Me Later. Okrem iných na ňom spolupracoval s hudobníkmi a producentmi ako Timbaland, Swizz Beatz či Kanye West. Britský rockový spevák Robert Anthony Plant, známy účinkovaním v legendárnej skupine Led Zeppelin, vydal v septembri nahrávku Band of Joy, ktorá sa umiestnila na ôsmom mieste. Deviatku si vyslúžil raper Eminem s albumom Recovery, okrem iného z neho pochádza singel Love the Way You Lie so speváčkou Rihannou, No Love či Not Afraid. Prvú desiatku najlepších albumov roka 2010 uzatvára americký projekt producenta Jamesa Murphyho a jeho nahrávka This Is Happening.

Informáciu zverejnila webová stránka www.rollingstone.com.

Rebríček najlepších albumov roka 2010 podľa amerického hudobného magazínu Rolling Stone:

1. Kanye West – My Beautiful Dark Twisted Fantasy

2. The Black Keys – Brothers

3. Elton John and Leon Russell – The Union

4. Arcade Fire – The Suburbs

5. Jamey Johnson – The Guitar Song

6. Vampire Weekend – Contra

7. Drake – Thank Me Later

8. Robert Plant – Band of Joy

9. Eminem – Recovery

10. LCD Soundsystem – This Is Happening

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alicia KeysElton JohnJohn LegendKanye WestKid CudiRobert Plant