Najdôveryhodnejší minister je Drucker, posledné priečky obsadili Ráž či šéf spravodlivosti Susko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Tomáš Drucker
Minister školstva Tomáš Drucker. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
Tento článok pre vás načítala AI.

V rebríčku dôveryhodnosti ministrov súčasnej vlády nominujú nominanti stany Hlas-SD. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre televíziu Markíza urobila Agentúra Focus.

Na prvo mieste sa v dôveryhodnosti sa konkrétne nachádzajú minister školstva Tomáš Drucker, ministerka hospodárstva Denisa Saková a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš. Všetci majú podľa prieskumu dôveru na úrovni 43 percent opýtaných.

Raši a Dolinková v prvej päťke

Za prvou trojkou nasleduje ďalší minister za stranu Hlas, konkrétne minister investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši s dôverou na úrovni 41 percent a po ňom takisto nominantka Hlasu, ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková s podporou na úrovni 38 percent.

Posledné priečky so Suskom

Nasledujú minister zahraničia Juraj Blanár a minister financií Ladislav Kamenický (obaja na úrovni 37 percent), minister životného prostredia Tomáš Taraba a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (obaja 35 percent), minister obrany Robert Kaliňák (34 percent), minister pôdohospodárstva Riachard Takáč (32 percent) a ministerka kultúry Martina Šimkovičová (31 percent).

Na posledných troch priečkach sú podľa prieskumu minister dopravy Jozef Ráž (28 percent) a podpredseda vlády Peter Kmec spolu s ministrom spravodlivosti Borisom Suskom (obaja po 24 percent). Agentúra prieskum robila v dňoch 15. až 22. novembra na vzorke 1015 respondentov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Denisa SakováJozef Ráž mlJuraj BlanárMartina ŠimkovičováMatúš Šutaj EštokPeter KmecRichard RašiTomáš DruckerTomáš TarabaZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUSHlas - sociálna demokracia