Nadišla druhá časť vojny, tvrdí Zelenskyj a Rusko vraj myslí na obranu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Reprofoto: www.facebook.com

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že Rusi idú do defenzívy a nadišla druhá časť vojny, počas ktorej sa Ukrajina chystá prevziať iniciatívu. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to v rozhovore s novinármi z Fínska, Švédska, Dánska a Nórska.

Rusko zmenilo taktiku

Verím, že každým dňom budú (Rusi) slabší a my budeme mať čoraz viac šancí. Už zmenili taktiku, myslia už aj na obranu území, ktoré okupujú. Toto je ďalšia chvíľa tejto vojny, je to ťažká chvíľa aj pre nás,“ vyhlásil Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ukrajinského prezidenta sa ruskí okupanti zakopávajú a vytvárajú obranné línie. „Toto je druhá časť, v ktorej prevezmeme iniciatívu v tejto vojne,“ doplnil.

Informácie v tlači

Zelenskyj zároveň poznamenal, že informácie, ktoré unikli do tlače, určite „nepomáhajú“ ukrajinskej protiofenzíve. „Niekedy sa objavia informácie, ktoré vyjdú v tej či onej tlači, a nejde len o ruskú tlač. Nepomôže nám to. Zastaví nás to? Nie, aj keď sa objaví denne. Naďalej pôjdeme dopredu a určite vyhráme,“ poznamenal.

Ukrajinský prezident v nedávnom rozhovore povedal, že Ukrajina sa pripravuje na protiofenzívu, no na záchranu ďalších životov sú potrebné zbrane. Apeloval na spojencov, aby dodali stíhačky F-16. Vyjadril sa však, že Ukrajina nebude čakať na tieto lietadlá a spustí protiofenzívu ešte pred ich prípadným dodaním.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Volodymyr Zelenskyj