Naď upozornil na list člena protifašistických bojovníkov, nesie v sebe prvky propagandy a hovorí aj o Ukrajine (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jaroslav Naď
Minister obrany Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti upozorňuje na list jedného z členov Zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) z Trenčína, ktorý mesačník Obrana Ministerstva obrany SR (MO SR) označuje za fašistický a propagandistický plátok. Autor listu tiež hovorí o tom, že na Ukrajine prebieha demilitarizácia a denacifikácia.

Porušenie zákona aj ohrozenie mieru

Naď pisateľovi odporúča, aby prehodnotil svoje zotrvanie v SZPB. „Jeho komunikácia a hodnotové nastavenie nie je pre zväz dobrou vizitkou a domnievam sa, že nemá nič spoločné s hodnotovým smerovaním organizácie,“ skonštatoval minister.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Domnieva sa tiež, že v prípade listu môže ísť aj o porušenie zákona či o ohrozenie mieru a schvaľovanie vojnovej agresie, listom by sa preto mali zaoberať aj orgány činné v trestnom konaní.

„Zároveň vyzývam vedenie SZPB, aby takýchto jedincov vyradil spomedzi svojich radov a aby verejnosti jasne poskytol stanovisko v mene celej organizácie, ktorým odsúdi ruské konanie,“ uviedol.

Naď pozná veľa slušných členov

Šéf rezortu obrany doplnil, že osobne pozná veľa slušných a hodnotovo správne zorientovaných členov SZPB, ktorí svoju prácu vykonávajú dobre.

„Dokonca takých, ktorí nám aj osobne pomáhajú v našej spoločnej pomoci Ukrajincom proti odpornej agresii Putinovho krutého režimu, ktorý je zodpovedný za tisíce nevinných obetí na Ukrajine vrátane stoviek detí,“ uzavrel minister.

List Naď
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav NaďVladimir Putin
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRZväz protifašistických bojovníkov