Na zabezpečenie návštevy prvej dámy USA Jill Bidenovej nasadilo ministerstvo vnútra stovky policajtov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
BIDENOVÁ: Navštívila Vyšné Nemecké
Uprostred sprava: Prvá dáma Spojených štátov amerických (USA) Jill Bidenová, minister vnútra SR Roman Mikulec a premiér SR Eduard Heger počas návštevy hraničného priechodu s Ukrajinou vo Vyšnom Nemeckom pri príležitosti návštevy prvej dámy USA na Slovensku. Bratislava, 8. máj 2022. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Na bezpečnosť prvej dámy USA Jill Bidenovej počas jej návštevy na Slovensku 7. až 9. mája dohliadali stovky policajtov.

Ministerstvo vnútra SR (MV SR) vyčlenilo viac ako 200 policajtov Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, približne 550 poriadkových policajtov, vrátane snajperov a príslušníkov hraničnej a cudzineckej polície, približne 200 policajtov dopravnej polície, viac ako 100 príslušníkov kriminálnej polície a 20 policajných kynológov z Krajských riaditeľstiev Policajného zboru (PZ) v Košiciach a v Bratislave. Informovala o tom hovorkyňa ministra vnútra Zuzana Eliášová.

Nasadeným zložkám bola pri vykonávaní bezpečnostných opatrení súčinná aj letka MV SR. Asistenciu tiež poskytlo 90 poslucháčov Strednej odbornej školy PZ v Košiciach, desiatky príslušníkov Hasičského a záchranného zboru.

K dispozícii boli aj zamestnanci Kontrolného chemického laboratória MV SR, ktorí merali ovzdušie pred znečistením nebezpečnými látkami.

Zložky ministerstva vnútra boli podľa Eliášovej intenzívne nasadené počas celej návštevy manželky amerického prezidenta v Slovenskej republike.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Jill BidenováZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPolicajný zbor SR