Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Alexander Zavadskij, Vladimir Putina
Dôstojník ruskej armády Alexander Zavadskij (vľavo) s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Foto: archívne, Sergey Karpuhin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Gubernátor ruskej Voronežskej oblasti Aleksandr Gusev v pondelok potvrdil, že na Ukrajine 28. novembra prišiel o život ruský generál Vladimir Zavadskij, ktorý bol zástupcom veliteľa 14. armádneho zboru ruských ozbrojených síl.

Ide už o siedmeho vysokopostaveného dôstojníka, ktorý padol na Ukrajine a Rusko to potvrdilo.

Zomrel na bojovom poste

Informuje o tom web Kyiv Idependent, ktorý cituje nezávislé ruské internetové médium Važnyje istorii. Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gusev uviedol, že Zavadskij „zomrel na bojovom poste“, ale správy ruských médií z 29. novembra uviedli, že ho zabil výbuch nášľapnej míny.

Pri Iziume to nemohlo byť

Prokremeľské noviny Lenta podľa webu Kyiv Independent, napísali, že Zavadskij bol zabitý neďaleko mesta Izium v Charkivskej oblasti.

Kyiv Idependent však dodáva, že to pravdepodobne nebolo pri Iziume, keďže ide o mesto, ktoré bolo oslobodené spod ruskej okupácie vlani v septembri a leží desiatky kilometrov od frontovej línie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Aleksandr GusevVladimir Zavadskij