Na Trumpa by som bol tvrdší ako Merkelová, vyhlásil šéf socialistov Schulz

Martin Schulz
Martin Schulz Foto: SITA/AP

BERLÍN 3. augusta (WebNoviny.sk) – Predseda Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Martin Schulz sa domnieva, že by vedel byť na amerického prezidenta Donalda Trumpa tvrdší ako súčasná nemecká kancelárka Angela Merkelová. Vyhlásil to pre najnovšie číslo magazínu Der Spiegel.

Trump je podľa neho „rizikom pre jeho krajinu aj pre celý svet“ a „ľudia ako on nevyhnutne potrebujú to, čo sami používajú – jasné posolstvá“. Schulz by podľa vlastných slov Trumpovi „vzdoroval tak jasne, ako je to možné“. „Politika niekedy potrebuje jasné slová. Myslím si, že v tomto som lepší ako pani Merkelová,“ vyhlásil Schulz.

Schulzovi socialisti zaostávajú pred parlamentnými voľbami, ktoré sa uskutočnia 24. septembra, za Merkelovej Kresťanskodemokratickou úniou Nemecka/Kresťansko-sociálnou úniou Bavorska (CDU/CSU) zhruba o pätnásť percentuálnych bodov. SPD by mala podľa aktuálnych prieskumov získať približne 25 a CDU/CSU okolo 40 percent hlasov.

Americký prezident Trump je v Nemecku výrazne nepopulárny. Merkelová k nemu síce zvolila diplomatický prístup, niekoľkokrát však už aj z jej strany zazneli ostrejšie vyhlásenia. Už krátko po Trumpovom zvolení za prezidenta napríklad vyhlásila, že Európa sa už od tejto chvíle nemôže spoliehať iba na Spojené štáty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela MerkelováDonald TrumpMartin Schulz