Na Szigete budú aj Placebo, Hurts, The Horrors a Mando Diao

Hurts
Hurts vystúpili v auguste 2011 aj na festivale Grape pri Piešťanoch. Foto: grapefestival.sk

BRATISLAVA 24. januára (WEBNOVINY) – Na najväčšom maďarskom festivale Sziget, ktorý sa bude konať 6. až 13. augusta v Budapešti, sa predstavia britské skupiny Placebo, Hurts, The Horrors, Friendly Fires, Noah And The Whale, The Subways, britsko-španielska formácia Crystal Fighters a švédska kapela Mando Diao.

Organizátori o tom informovali v utorok dopoludnia. Doteraz jedinou zverejnenou skupinou jubilejného 20. ročníka podujatia bola anglická alternatívno-rocková formácia The Stone Roses. “Je ťažké vyhnúť sa nostalgickým prejavom, ak sa dostanete tak ďaleko. Som ale presvedčený, že práve teraz musí Sziget pozerať vpred,” povedal šéf festivalu Sziget Karolyi Gerendai.

“Ako každý festival, aj Sziget sa každoročne snaží ponúknuť svojim návštevníkom to najlepšie. Tento rok oslavujeme dvadsiate narodeniny, snažíme sa teda o to viac. Navyše máme tento rok za úlohu dokázať svetu, že ocenenie The Best Major Festival 2011 padlo do správnych rúk. Mimo ozaj multiumeleckej a unikátnej atmosféry festivalu Sziget predstavíme aj to najlepšie, čo v súčasnosti medzinárodná hudobná scéna ponúka. Aj preto sa tešíme vystúpeniu kapely Placebo, ktorá pracuje na novom albume a ich šou bude lepšia ako kedykoľvek predtým. Minuloročný megaúspech na jednej z menších scén nás zase presvedčil, že v roku 2012 musí hlavné pódium festivalu určite patriť aj Hurts. Práce na programe sú samozrejme stále v plnom prúde a ďalšie mená, ktoré už teraz môžem s hrdosťou potvrdiť, sú The Horrors, The Subways, Crystal Fighters, Mando Diao, Noah & The Whale a Friendly Fires,” dodal Gerendayi.

Vidoe: Sziget Festival 2012

https://www.youtube.com/watch?v=5w4fMLZGxVQ

Spomedzi ôsmich potvrdených skupín sa na Slovensku v minulosti predstavili Placebo, Mando Diao, Friendly Fires, Hurts a The Subways. The Horrors sa už dvakrát vystúpili v blízkej Viedni so slovenskými predkapelami Talkshow a The Swan Bride. Crystal Fighters vlani v auguste zahrali na rakúskom festivale Frequency v St. Pöltene a Noah And The Whale mohli ľudia zo Slovenska vidieť napríklad v máji 2011 na Linzfeste v rakúskom Linci.

Sziget festival, jeden z najväčších európskych hudobných podujatí, navštívilo vlani v súčte siedmich dní 380-tisíc ľudí. Týždňová permanentka s kempingom na 20. ročník festivalu stojí v predpredaji 195 eur, päťdňová bez kempingu 165 eur. Jednodňovú vstupenku si záujemcovia môžu zakúpiť už za 40 eur. Predpredaj zabezpečuje napríklad stránka www.tixy.sk.

Pre návštevníkov Szigetu zo Slovenska je výhodou, že Budapešť je pomerne prístupná a to autom, vlakom i autobusom. Cesta z Bratislavy až k areálu Szigetu trvá autom dve hodiny, z Košíc sa dá do maďarskej metropoly dostať pohodlne za tri hodiny.

Agentúru SITA informoval za organizátorov Marian Mitaš.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom