Na Slovensku vzniká nová paneurópska strana, chce zmeniť starý model politiky (foto)

VOLT: Nové hnutie na Slovensku
Zľava: Spoluzakladateľ Volt Europa Damian Boeselager, spolupredsedníčka Volt Slovensko Lucia Kleštincová, spolupredsedníčka Volt Europa Francesca Romana D’Antuono a spolupredseda Volt Slovensko Rick Zedník počas brífingu paneurópskeho politického hnutia Volt Slovensko na tému: Predstavenie hnutia Volt Slovensko, slovenskej kapitoly Voltu, ktoré prichádza so zámerom uchádzať sa o podporu Sloveniek a Slovákov v eurovoľbách 2024. Bratislava, 26. máj 2023. Foto: SITA/Diana Černáková.

Predstavitelia Volt Europa, paneurópskeho politického hnutia, sa v piatok pridali k spoluzakladateľom Volt Slovensko, aby začali proces registrácie Volt Slovensko ako politickej strany.

Zmena myslenia

Cieľom Volt Slovensko je dokázať verejnosti, že existujú ľudia, ktorým môžu dôverovať, ktorí vedia, ako robiť lepšie európsku politiku inkluzívnym, udržateľným a spoľahlivým spôsobom.

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať už v roku 2024. Informovali o tom predstavitelia Volt Slovensko a Volt Europa na piatkovej tlačovej besede.

„Je čas, aby sme začali myslieť nielen ako Slováci, ale aj ako Európa,“ uviedol spolupredseda Volt Slovensko Rick Zedník.

Európske hnutie

Nová strana je presvedčená, že tak, ako funguje teraz politika na Slovensku, nemôže fungovať.

„Musíme hľadať riešenia spolu, ako Európa. Sme európske hnutie, ktoré definuje riešenia cezhraničnou spoluprácou. Starý model politiky je prekonaný a je načase, aby bola Slovákom ponúknutá nová možnosť a tou je práve Volt Slovensko,“  upresnila spolupredsedníčka Volt Slovensko Lucia Kleštincová.

Volt vyzýva ľudí, aby s nimi začali meniť politiku a odomkli nevyužitý potenciál Európy. Spolupredsedníčka Volt Europa Francesca Romana D‘ Antuono podotkla, že sú odhodlaní ovplyvňovať politiku, ktorej cieľom bude budovať udržateľnejšie, demokratickejšie a rovnocennejšie príležitosti pre Slovákov.

Volt bol založený pred viac ako piatimi rokmi. V roku 2019 sa Volt prvýkrát zúčastnil na eurovoľbách, v ktorých zvolili Damiana Boselagera ako prvého zástupcu Voltu v Európskom parlamente.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Francesca Romana D' AntuonoRick Zedník
Firmy a inštitúcie Volt EuropaVolt Slovensko