Na škole v USA zastrelili profesora, podozrivý je kolega

Na univerzite v USA zastrelili profesora, podozrivý je kolega
Foto: SITA/AP

JACKSON 15. septembra (WebNoviny.sk) – V areáli študentského mestečka štátnej vysokej školy Delta State University v meste Cleveland v americkom štáte Mississippi v pondelok ráno miestneho času zastrelili profesora histórie Ethana Schmidta, uviedol tamojší súdny lekár. Citovala ho agentúra Reuters.

Úrady po streľbe na niekoľko hodín uzavreli študentské mestečko, pričom polícia prehľadávala okolité budovy. Za podozrivú osobu neskôr označila miestneho lektora geografie a spoločenských vied Shannona Lamba.

Univerzita potvrdila, že pri streľbe neutrpeli zranenia nijakí študenti. „Nepribližujte sa k oknám,“ vyhlásilo vedenie školy na sociálnej sieti Twitter bezprostredne po incidente a zároveň potvrdilo správu o obeti. Ohlásilo tiež, že na pondelok aj utorok sa ruší celá výučba.

Na univerzite v USA zastrelili profesora, podozrivý je kolega
Foto: SITA/AP

Clevelandský policajný šéf Charles Bingham uviedol, že úrady sa domnievajú, že Lamb sa už v študentskom mestečku nenachádza. Spojitosť medzi ním a obeťou nekomentoval. Vyhlásil však, že vyšetrovatelia preverujú možnosť, že Lamb bol zapojený aj do skoršieho prípadu zabitia v meste Gautier ležiacom južne od Clevelandu.

Zosnulý profesor Ethan Schmidt získal doktorát z rannej americkej histórie a tiež pôvodnej americkej histórie na Univerzite v Kansase. Následne učil šesť rokov na Technickej univerzite v Texase, potom nastúpil na štátnu Delta State University. Tú v súčasnosti navštevuje približne 4000 študentov.

Na univerzite v USA zastrelili profesora, podozrivý je kolega
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom