Na severe Oravy po vyše 20 hodinách vypátrali trosky strateného lietadla (foto)

Lietadlo, pád lietadla, pátranie, polícia
Trosky malého motorového lietadla, ktoré spadlo na severe Oravy. Foto:www.facebook.com
  • aktualizované 19. mája, 15:58

Viac ako dvadsaťhodinové pátranie po malom motorovom lietadle na Orave sa skončilo. Ako informoval Oravský záchranný systém, pomocou vrtuľníka sa podarilo lietadlo lokalizovať.

„Pilot bol, žiaľ, nájdený mŕtvy. Ďakujem všetkým dobrovoľníkom za pomoc a polícii za spoluprácu,“ uviedli záchranári.

Malé motorové lietadlo s označením OMM199 sa stratilo z radarov vo štvrtok 18. mája krátko pred 19:00. Podľa policajných informácií mal lietadlo riadiť maďarský pilot, ktorý štartoval v Topoľčanoch a smeroval do Poľska.

Lietadlo, pád lietadla, pátranie, polícia
Lietadlo, pád lietadla, pátranie, polícia
Pilot malého motorového lietadla bol nájdený za pomoci vrtuľníkov. Foto:www.facebook.com

Na mieste viac ako stovka ľudí

Ako už skôr informoval Igor Janckulík z Oravského záchranného systému, do pátrania v širšom okolí Oravskej Lesnej sa zapojila viac ako stovka ľudí. V nočných hodinách sa pridali aj horskí záchranári, ktorí prehľadávali oblasť od Flajšovej cez Okrúhlicu smerom na Oravskú Lesnú.

Pilot bol z Maďarska

„Z Leteckého úradu Slovenskej republiky sme vo štvrtok 18. mája krátko po 20:00 prebrali na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline nepotvrdenú informáciu o páde malého lietadla označenia OMM199 s poslednou spresnenou lokalizáciou v čase o 18:43 preletom nad vrcholom Okruhlica. V lietadle mal byť iba pilot štátnej príslušnosti Maďarskej republiky,“ uviedla k prípadu krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Lietadlo, pád lietadla, pátranie, polícia
Policajné autá v okolí miesta, kde sa stratilo malé lietadlo. Foto: www.facebook.com

Doplnila, že na miesto boli okamžite vyslané všetky dostupné sily a prostriedky. „O pomoc a spoluprácu bola požiadaná Horská záchranná služba Malá Fatra a Smokovec, Hasičský a záchranný zbor, dobrovoľníci a dobrovoľné hasičské zbory zo všetkých priľahlých obcí ako aj Orava Rescue systém,“ dodala Šefčíková.

lietadlo, pád lietadla, pátranie, polícia
Po lietadle, ktoré zmizlo v okolí Oravskej Lesnej, pátrajú desiatky ľudí. Foto: www.facebook.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom