Na rodinné dávky išlo za pol roka takmer 370 miliónov eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Euro, peniaze
Ilustračné foto Foto: thinkstock.com

BRATISLAVA 31. júla (WebNoviny.sk) – Na podporu rodiny úrady práce a sociálnych vecí v januári až júni tohto roka vynaložili takmer 370 mil. eur. V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška išlo o nárast o 0,7 mil. eur. Najväčšia suma smerovala na vyplácanie rodičovských príspevkov.

Úrady práce a sociálnych vecí rodičom pri tejto dávke vyplatili celkovo 175,7 mil. eur, čo je medziročne viac o 0,3 mil. eur. Rodičovské príspevky pritom dostávalo v prvom polroku priemerne mesačne 140,7 tisíca osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Prídavok na dieťa poberalo v prvom polroku tohto roka priemerne mesačne 656,4 tisíca rodičov. Na tieto dávky štát minul 156,8 mil. eur.

Oproti prvému polroku vlaňajška výdavky na prídavok na dieťa klesli o 1 mil. eur. Na príspevok pri narodení dieťaťa v rovnakom období išlo takmer 21,2 mil. eur, čo je medziročný nárast o 0,15 mil. eur. Tento príspevok pritom dostalo priemerne mesačne 4,4 tisíca matiek.

Na príspevok na pohreb štát v januári až júni tohto roka vynaložil 2,2 mil. eur. Ide o 0,16 mil. eur viac ako v prvom polroku vlaňajška. Príspevok na pohreb dostalo v januári až júni tohto roka priemerne mesačne 4,5 tisíca osôb.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ÚPSVaR Úrad práce sociálnych vecí a rodiny