Na Prievozskej ulici v Bratislave vystreľovali kanalizačné poklopy, polícia začala trestné stíhanie (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
BRATISLAVA: Výbuchy kanalizačných poklopov
Polícia a hasiči zasahujú pri výbuchoch kanalizačných poklopov v úseku Plynárenskej a Prievozskej ulice v mestskej časti Bratislava - Ružinov. Bratislava, 14. november 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 15. novembra 12:21

Na Prievozskej ulici v Bratislave v pondelok vystreľovali kanalizačné poklopy. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, k netradičnej udalosti došlo krátko po 17:30.

Na mieste bola nameraná vysoká koncentrácia CO. Zasahujúci hasiči vykonávali prieskum oblasti. Administratívnu budovu BBC-1 evakuovali. Na mieste zasahovalo viac ako 30 profesionálov zo všetkých bratislavských hasičských staníc a dobrovoľní hasiči z Ružinova. Pri udalosti sa nikto nezranil.

Ako informovala hovorkyňa prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová, zásah bol ukončený pred polnocou. Dodala, že v utorok v ranných hodinách vykonali opätovnú kontrolu administratívnej budovy a kontrolné merania plynu a CO za asistencie pracovníkov Slovenského plynárenského priemyslu.

V súvislosti s vystreľujúcimi kanalizačnými poklopmi už polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Ako dodal policajný hovorca Szeiff, doposiaľ neznámy páchateľ pravdepodobne z nedbanlivosti zapríčinil zatiaľ presne nezisteným spôsobom vystrelenie celkovo 10 kusov kanalizačných poklopov osadených na chodníku, ako aj cestnej komunikácii v úseku Prievozskej ulice.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Katarína Križanová
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborPolicajný zbor SR