Na opozičný protest v Trnave prišli aj priaznivci Smeru

Trnavský protest proti zlodejom v politike
Skupinka priaznivcov vládneho Smeru – SD a účastníci Protestu proti zlodejom v politike na Trojičnom námestí v Trnave. Trnava, 8. august 2016. Foto: SITA/Pavol Machovič

TRNAVA 8. augusta (WebNoviny.sk) – Na protest opozície proti zlodejom v politike v Trnave prišla aj skupinka priaznivcov vládneho Smeru-SD s transparentom Zlodej kričí chyťte zlodeja.

Muži v tričkách s nápisom Fico chráni zlodejov sa najskôr snažili strhnúť im transparent k zemi, neskôr však skupinku dôchodcov nechali stáť na Trojičnom námestí. Na transparent im však lepili nálepky s preškrtnutou podobizňou Roberta Kaliňáka a sloganom Mafiánov nestrpíme.

Obrazom: Pred komplexom Bonaparte sa konal ôsmy protest proti Kaliňákovi

Ešte pred očakávaným vystúpením lídra OĽaNO Igora Matoviča skupinka starších ľudí, medzi ktorými bol aj mestský poslanec za Smer Jozef Čavojský, z námestia odišla. V Trnave protestovalo približne tristo ľudí, ktorí, ako sa stalo na týchto podujatiach zvykom, ukázali červenú kartu ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

Na pódiu sa vystriedali Gábor Grendel, Anna Zemanová, Natália Blahová, Martin Poliačik a domáci poslanci Národnej rady SR Jozef Viskupič a Igor Matovič. Matovič vo svojom vystúpení zhrnul dôvody organizovania série protestných podujatí po celom Slovensku.

Pripomenul, že predseda vlády Robert Fico už niekoľko rokov využíva zvýhodnený nájom v byte Ladislava Bašternáka, čím získava osobný prospech vo výške približne 4 500 eur mesačne. K aktivistom Smeru, ktorí na zhromaždenie prišli povedal, že zrejme tiež majú niečo za sebou, čo môže byť dôvod zastávať sa Kaliňáka, aby ich potom z pozície ministra vnútra kryl. Protesty opozície budú podľa Matoviča pokračovať prinajmenšom do septembrovej schôdze parlamentu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna ZemanováGábor GrendelIgor MatovičJozef ViskupičLadislav BašternákMartin PoliačikNatália BlahováRobert FicoRobert Kaliňák