Pápež na omši počas Veľkonočnej nedele vyzval na skončenie vojny a krviprelievania, spomenul aj ruský ľud

Pápež František
Pápež František požehná veriacich zo svojho pápežského mobilu na Námestí svätého Petra vo Vatikáne na konci omše na Veľkonočnú nedeľu, v nedeľu 9. apríla 2023. Foto: SITA/AP Alessandra Tarantino
  • aktualizované 9. apríla 2023, 14:22

Pápež František na omši vo Vatikáne počas Veľkonočnej nedele vyzval na skončenie vojny a „všetkých konfliktov a krviprelievania v našom svete„. Pápež na omši prosil o pomoc „milovanému ukrajinskému ľudu na jeho ceste k mieru“ a o veľkonočné svetlo pre ľud Ruska.

Na omši na Námestí svätého Petra vo Vatikáne sa zišlo zhruba 100-tisíc ľudí. Informuje o tom portál news.sky.com. Pápež František, desiatky prelátov a desaťtisíce pútnikov a turistov sa zhromaždili na omši na Veľkonočnú nedeľu.

Námestie svätého Petra vo Vatikáne
Pohľad na Námestie svätého Petra vo Vatikáne počas veľkonočnej nedeľnej omše, ktorú celebroval pápež František, v nedeľu 9. apríla 2023. Foto: SITA/AP Gregorio Borgia

V sobotu večer pápež odslúžil 2,5 hodiny trvajúcu veľkonočnú vigíliu v Bazilike svätého Petra. Avšak hlava katolíckej cirkvi, ktorá sa stále zotavuje zo zápalu priedušiek, vynechala tradičnú veľkopiatkovú Krížovú cestu v rímskom Koloseu pre nezvyčajne chladné počasie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pápež František