Na Li odvrátila mečbal, je v osemfinále Australian Open

Na Li - Lucie Šafářová 1:6, 7:6 (2), 6:3
Čínska tenistka Na Li počas zápasu tretieho kola Australian Open, v ktorom po veľkom boji porazila Češku Luciu Šafářovú a to aj napriek tomu, že prehrávala 1:6, 3:5 a pri svojom podaní v dvanástej hre druhého setu odvrátila mečbal nevyspytateľnej súperky, ktorú zdolala siedmy raz v rade. Foto: SITA/AP

MELBOURNE 17. januára (WEBNOVINY) – Čínska grandslamová šampiónka Na Li nasadená ako štvrtá zvíťazila v piatkovom zápase 3. kola dvojhry žien na tenisových Australian Open v Melbourne nad Češkou Luciou Šafářovou za 157 minút 1:6, 7:6 (2), 6:3.

Prehrávala pritom 1:6, 3:5 a pri svojom podaní v dvanástej hre druhého setu odvrátila mečbal nevyspytateľnej súperky, ktorú zdolala siedmy raz v rade. Nezastavilo ju ani 50 nevynútených chýb. V osemfinále ju vyzve ďalšia ľaváčka, Ruska Jekaterina Makarovová (22. v renkingu), ktorá v bilancii zo vzájomných duelov zaostáva 0:4.

„Súperka spočiatku hrala veľmi pekne a dobre, ťažko sa mi hľadal rytmus. Som rada, že som takto zabojovala o postup a napokon som aj dosiahla víťazstvo. Usilovala som sa o kontrolu základnej čiary a rozdeľovanie loptičiek po celom kurte,“ povedala Na Li.

Obrazom: Na Li postúpila po veľkom boji do osemfinále

Česká tenistka Lucie Šafářová počas zápasu tretieho kola Australian Open, v ktorom prehrali s Číňankou Na Li 6:1, (2) 6:7, 3:6 a to aj napriek tomu, že vyhrávala 6:1, 5:3. Foto: SITA/AP

Tridsaťjedenročná hrdinka parížskeho Roland Garros 2011 Na Li si južnej pologuli zahrala vo finále edícií 2011 a 2013. Zverenkyňa niekdajšieho kouča Belgičanky Justine Heninovej Carlosa Rodrígueza sa raduje z 30. zápasového úspechu na AO. Víťazka prípravného podujatia v čínskom Šen-čene Na Li prekonala vo dvoch úvodných kolách najmladšie účastníčky – Chorvátku Anu Konjuhovú a Švajčiarku Belindu Bencicovú.

Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho dňa Australian Open

Serena Williamsová
Americká tenistka Serena Williamsová počas zápasu tretieho kola Australian Open, v ktorom porazila Slovenku Danielu Hantuchovú za 80 minút dvakrát 6:3. Foto: SITA/AP

Daniela Hantuchová
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas zápasu tretieho kola Australian Open, v ktorom prehrala s líderkou svetového rebríčka Serenou Williamsovou 3:6, 3:6. Foto: SITA/AP
Angelique Kerberová
Nemecká tenistka Angelique Kerberová počas zápasu tretieho kola Australian Open, v ktorom porazila Američanku Alison Riskeová 6:3, 6:4. Foto: SITA/AP
Florian Mayer
Nemecký tenista Florian Mayer počas zápasu tretieho kola Australian Open, v ktorom zdolal Poliaka Jerzyho Janowicza 7:5, 6:2, 6:2. Foto: SITA/AP

Dvadsaťšesťročná Šafářová (26.) teraz má proti členkám Top 10 štatistiku 17:49. Najlepším výsledkom pri rieke Yarra pre ňu zostáva štvrťfinále ročníka 2007. Na Li zdolala len raz, a to už v sezóne 2005 na antuke v portugalskom Estorile. Obe vo štvrtok v Hisense Arene nazbierali po 99 bodov.

Dvojhra žien – 3. kolo:

Casey Dellacquová (Aus.) – Ťie Čeng (Čína) 6:2, 6:4

Na Li (Čína-4) – Lucie Šafářová (ČR-26) 1:6, 7:6 (2), 6:3

– Šafářová viedla 6:1, 5:3, nepremenila jeden mečbal na príjme v dvanástom geme druhého setu

Serena Williamsová (USA-1) – Daniela Hantuchová (SR-31) 6:3, 6:3

Angelique Kerberová (Nem.-9) – Alison Riskeová (USA) 6:3, 6:4

Jekaterina Makarovová (Rus.-22) – Monica Niculescová (Rum.) 6:4, 6:4

Flavia Pennettová (Tal.-28) – Mona Barthelová (Nem.) 6:1, 7:5

Eugenie Bouchardová (Kan.-30) – Lauren Davisová (USA) 6:2, 6:2

Ana Ivanovičová (Srb.-14) – Samantha Stosurová (Aus.-17) (8) 6:7, 6:4, 6:2

Viac k osobe Ana IvanovičováAngelique KerberováDaniela HantuchováEugenie BouchardováFlavia PennettováJekaterina makarovováLauren DavisováLucie ŠafářováMona BarthelováMonica NiculescováNa LiSamantha StosurováŤie Čeng