Diaľnica D1 v úseku Mengusovce – Spišský Štvrtok je už prejazdná, pozor však na zníženú rýchlosť (video+foto)

Spišský Štvrtok, situácia na cestách, nehoda
Hromadná nehoda na D1 v úseku Spišský Štvrtok -Poprad ochromila dopravu. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 5. februára 17:07

Diaľnica D1 v úseku Mengusovce – Spišský Štvrtok je už po sobotňajších reťazových nehodách desiatky vozidiel opäť obojsmerne prejazdná. Polícia však na sociálnej sieti zároveň informovala, že rýchlosť je v úseku znížená na sto kilometrov za hodinu.

Rovnako sa podarilo sprejazdniť aj cestu medzi Starou Lesnou a Tatranskou Lomnicou, tiež medzi Vrbovom a Žakovcami.

Neprejazdné sú ale pod Tatrami podľa policajtov viaceré úseky. Ide o Žakovce – Huncovce, Mlynica – Veľký Slavkov, Kežmarok – Stráne pod Tatrami a cesta medzi Hranovnicou a Spišským Štiavnikom obojsmerne.

Došlo k hromadným nehodám

Na diaľnici D1 pod Tatrami v úseku Poprad – Spišský Štvrtok bol vyhlásený tretí stupeň kalamitnej situácie. Potvrdil to pre agentúru SITA riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcel Polomský.

Túto časť uzavreli ešte v sobotu popoludní po tom, ako sa tam stali dve reťazové nehody, pri jednej z nich sa zrazilo 30 áut.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Autá po hromadnej nehode tam podľa Polomského odpratávali do pol jedenástej večera. „Z toho dôvodu tam neboli pustené sypače, nafúkalo tam teda veľmi veľké množstvo snehu,“ vysvetlil.

Bez fréz a ťažkej techniky to nejde

Na niektorých miestach sa nachádzali aj dva metre snehu, na boj s ním boli podľa riaditeľa správy ciest potrebné frézy a ťažká technika. Obchádzka viedla po cestách prvej triedy.

Na cestách v okresoch Poprad a Kežmarok v nedeľu platí od 09:00 znížený kalamitný stupeň z druhého na prvý.

„Cesty prvej triedy sú zjazdné, rovnako aj veľká väčšina tretích tried, a tie, ktoré nie sú, spravíme počas dnešného dňa. Ak budú všetky cesty zjazdné, zruším aj prvý stupeň,“ zhodnotil Polomský.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marcel Polomský
Firmy a inštitúcie Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja