Na darovanie stíhačiek MiG-29 nemá odvolaná vláda žiadnu právomoc, tvrdí Hlas-SD

Hlas, Pellegrini
Poslanci strany Hlas-SD. Foto: www.facebook.com

Rozhodnutie o darovaní stíhačiek MiG-29 štátu vo vojnovom konflikte je zásadnou otázkou zahraničnej politiky a odvolaná vláda na to nemá žiadnu právomoc.

Plná zodpovednosť

Tvrdí to opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). Jediným orgánom, ktorý môže raz a navždy rozhodnúť, či odvolaná vláda má, alebo nemá právo rozhodnúť o takejto otázke, je Ústavný súd SR, podčiarkuje Hlas-SD s dodatkom, že vláda nesie za svoj krok plnú zodpovednosť.

Strana Hlas-SD si stanovila jasné podmienky, za ktorých je ochotná o pomoci Ukrajine rokovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Jednou z nich bolo ústavne čisté riešenie dodávky vojenského materiálu a táto požiadavka z pohľadu Hlasu-SD splnená nebola. Hlas-SD preto v žiadnom prípade nemôže súhlasiť s krokom, pre ktorý sa dnes Hegerova vláda rozhodla,“ uvádza sa v stanovisku opozičnej strany, ktoré zaslala jej hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

Problém so stíhačkami

Ďalej zdôrazňuje, že celý problém so slovenskými stíhačkami spôsobili poverený premiér Eduard Heger a poverený minister obrany Jaroslav Naď (obaja strana Demokrati), ktorí nedokázali verejnosť presvedčiť o potrebe svojich krokov.

Práve naopak – čoraz väčším zmätkom dosiahli, že ľudia na Slovensku im nerozumejú, obávajú sa o svoju bezpečnosť a tvoria si o konflikte za našimi hranicami svoj vlastný názor.

„Ak by Eduard Heger, Igor Matovič a Richard Sulík nepredlžovali utrpenie ľudí na Slovensku z ich vlády o celý ďalší rok, mohla už v týchto dňoch rozhodovať o všetkých otázkach nová vláda, s jasným mandátom od ľudí a nespochybniteľnou zodpovednosťou za svoje kroky,“ uvádza sa v stanovisku Hlasu-SD.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerJaroslav NaďPatrícia Medveď Macíková
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaStrana DemokratiÚstavný súd SR