Na chorvátskych cestách pre snehovú búrku uviazli stovky ľudí, noc museli stráviť v autách pozdĺž hlavnej diaľnice

Kalamita, snehová kalamita
Snežný pluh presúva sneh na čerpacej stanici neďaleko Ravna Gora v Chorvátsku v pondelok 27. februára 2023. Stovky ľudí v Chorvátsku strávili noc vo svojich autách alebo v kaviarňach a centrách po víkendovej snehovej búrke. Dopravný kolaps a časti krajiny boli odrezané. Foto: SITA/AP

Stovky ľudí v Chorvátsku strávili noc na pondelok vo svojich autách alebo na čerpacích staniciach a v rôznych zariadeniach po tom, čo víkendová snehová búrka spôsobila kolaps dopravy a odrezala niektoré časti krajiny od okolitého sveta.

Chorvátske úrady uviedli, že cesty vedúce k pobrežiu Jadranského mora i smerom od neho zostávajú uzavreté pre sneh a silný vietor. Médiá uviedli, že mnohé autá a autobusy zaparkovali pozdĺž hlavnej chorvátskej diaľnice, kým čakali na vhodnú chvíľu, aby pokračovali v ceste. Úrady vyzvali ľudí, aby odložili všetky plánované cesty.

Náhla zmena počasia po období teplých a sychravých dní zabrzdila dopravu aj v susednom Srbsku a Bosne a Hercegovine. Oblasti na západe Srbska zostali bez elektriny a obmedzená bola železničná doprava do susednej Čiernej Hory.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom