Na BET Awards si uctili Princea a Kráľa popu

Prince
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) – Na slávnostnom udeľovaní BET Awards, ktoré uvádzala komička, herečka a raperka Queen Latifah, si v nedeľu uctili Princea a vzdali hold zosnulému Kráľovi popu Michaelovi Jacksonovi. Najprestížnejšie ceny si odniesli Rihanna, Young Jeezy, Alicia Keys, Trey Songz, Nicki Minaj a Drake, pričom publikum zabávali svojimi vystúpeniami Diddy, Kanye West, Eminem či El DeBarge. BET Awards udeľuje každoročne Black Entertainment Television afroamerickým osobnostiam, ale i ľuďom, ktorí svojím pôsobením pomáhajú prekonávať rozdiely medzi rasami.

Cenu za celoživotný prínos dostal legendárny Prince po tom, ako jeho skladbu Let’s Go Crazy zaspievala Janelle Monáe a ďalší hit Purple Rain odznel v podaní Patti LaBelle. „Verím, že budúcnosť je v dobrých rukách. Dnes večer tu vidím toľko talentov. Ako mladý som býval dosť divoký, ale vy by ste nemali robiť to, čo som robil ja. Nerobte rovnaké chyby, budúcnosť je vo vašich rukách,“ povedal pri preberaní ocenenia.

Najdôležitejšiu cenu večera, o ktorej rozhodovali diváci, získali Rihanna a Young Jeezy za ich spoločnú skladbu Hard. Alicia Keys si odniesla sošku pre Najlepšiu r’n’b speváčku a najlepšiu spoluprácu za hit Empire State of Mind, ktorú nahrala s raperom Jay-Z. Najlepším r’n’b spevákom sa stal Trey Songz. „Chcem, aby ste všetci vedeli, že ktokoľvek môže byť čímkoľvek, chce to len obetavosť a tvrdú prácu,“ povedal Songz. Najlepším hip-hopovým umelcom je Drake, cenu pre najlepšiu hip-hopovú umelkyňu ako aj pre najlepšieho nováčika si odniesla Nicki Minaj.

Jedným z vrcholov večera bolo vystúpenie Chrisa Browna, ktorý tancoval na mix rôznych skladieb Michaela Jacksona. Spevák, ktorého v roku 2009 usvedčili z napadnutia jeho expriateľky Rihanny, dojímavo odspieval pieseň o zmene samého seba k lepšiemu Man in the Mirror. Priamo na pódiu nedokázal zastaviť slzy, a keď sa skladba skončila, v zákulisí objal brata popovej legendy Jermaina.

Víťazi BET Awards 2010:

Najlepšia r’n’b speváčka

Alicia Keys

Najlepší r’n’b spevák

Trey Songz

Najlepšia skupina

Young Money

Najlepšia spolupráca

Jay-Z a Alicia Keys – Empire State of Mind

Najlepší hip-hopový umelec

Drake

Najlepšia hip-hopová umelkyňa

Nicki Minaj

Najlepší nováčik

Nicki Minaj

Najlepší gospelový umelec/umelkyňa

Marvin Sapp

Najlepší herec

Idris Elba

Najlepšia herečka

Mo’Nique

SITA/Reuters

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alicia KeysIdris ElbaJanelle MonáeKanye WestMichael JacksonNicki MinajPrince