Muža, ktorý predal Kičurovi dva byty pod cenu, našli obeseného v jeho chate

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kajetán Kičura
Bývalý predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura zostáva za mrežami i naďalej. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová
  • aktualizované 14. mája 12:32

Jána Hečka, ktorý predal bývalému šéfovi štátnych hmotných rezerv Kajetánovi Kičurovi dva lukratívne byty v centre Bratislavy pod cenu, našli v noci zo stredy na štvrtok obeseného na svojej chate v Oščadnici. Informuje o tom portál tvnoviny.sk s tým, že práve tento muž mohol byť dôležitým svedkom pri vyšetrovaní. Spomínanému portálu viaceré zdroje potvrdili, že polícia vylúčila cudzie zavinenie.

O zásahu vo Veľkej Rači informovala aj Horská záchranná služba (HZS), ktorá žiadosť o pomoc z chaty Tadeáš prijala 13. mája v neskorých večerných hodinách, kde našli 45-ročného muža v bezvedomí. „Okamžitú laickú kardiopulmonálnu resuscitáciu zahájila oznamovateľka, v rozšírenej pokračovali po príchode na miesto udalosti horskí záchranári z Kysúc a zároveň záchranári posádky rýchlej lekárskej pomoci. Napriek snahe zúčastnených záchranných zložiek sa život muža zachrániť nepodarilo a prítomný lekár skonštatoval smrť,“ informuje na svojej internetovej stránke HZS.

Horská služba dodala, že telesné pozostatky nebohého muža následne záchranári transportovali z horskej chaty na Dedovku, kde boli odovzdané príslušníkom polície a obhliadajúcemu lekárovi. Podľa stanoviska žilinskej polície v prípade úmrtia muža ohliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie, pričom bola nariadená zdravotná-bezpečnostná pitva. „Vec je preverovaná ako podozrenie z usmrtenia,“ povedala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Kajetán Kičura
Firmy a inštitúcie HZS Horská záchranná služba