Muž si nechal poštou doručiť päť kilogramov drog do prenájmu na Havaji

Drogy
Foto: ilustračné, thinkstock.com

HONOLULU 8. septembra (WebNoviny.sk) – V USA obvinili muža, ktorý si nechal zaslať balík s takmer piatimi kilogramami metanfetamínu z Kalifornie do prenajatého dovolenkového apartmánu na Havaji.

Obvinený Walter Rolando Atemio Dominguez Garcia bol v júni ubytovaný na východe Honolulu prostredníctvom služby Airbnb, jemu adresovaný balík zadržal poštový inšpektor. Muž si objednali balík s metanfetamínom aj v júli do apartmánu vo Waikiki a v auguste sa údajne snažil drogy predať agentovi v utajení za 30 000 dolárov ( v prepočte približne 25 000 eur).

Kryštalický metanfetamín je na ostrove jedným z najpopulárnejších ilegálnych drog. Obchodníci s drogami používajú často poštovú dopravu na prepašovanie drog na ostrov a potom ich predávajú za zvýšenú cenu.

Hovorkyňa spoločnosti Airbnb Mattie Zazueta uviedla: „Voči takémuto správaniu nemáme žiadnu toleranciu a tomuto používateľovi natrvalo rušíme prístup k našej platforme. Airbnb je v kontakte s úradmi a bude sa snažiť pomôcť s vyšetrovaním. V našom zozname hostí máme viac ako 200 miliónov ľudí, pričom negatívne incidenty ako tento sú veľmi zriedkavé.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom