Muž sa zabarikádoval v reštaurácii, našli ho spať v pivnici

Streľba v Mníchove si vyžiadala obete na životoch
Zásah polície po streľbe v mníchovskom obchodnom centre Olympia. Útočníkom bol 18-ročný mladík s dvojakým nemecko-iránskym občianstvom, ktorý žil v Mníchove viac ako dva roky. Polícia predpokladá, že po útoku spáchal samovraždu, počas úteku však na neho strieľala civilná hliadka, ktorej sa nakoniec stratil z dohľadu. Útok si vyžiadal desať mŕtvych a 16 zranených, z ktorých traja sa nachádzajú v ohrození života. Mníchov, 22. júl 2016. Foto: SITA/AP

Berlín 7. augusta (WebNoviny.sk) – Pravdepodobne duševne chorého muža, ktorý sa v nedeľu ráno zabarikádoval v jednej z reštaurácií v nemeckom meste Saarbrücken, našla polícia po zásahu spiaceho v pivnici.

Následne ho zadržala a previezla do nemocnice. S odvolaním sa na vyhlásenie hovorcu miestnej polície a nemeckých médií o tom informovala agentúra DPA.

Štyridsaťriročný muž bol podľa policajného hovorcu Kurta Schwindlinga len ľahko zranený a nemal pri sebe nijakú zbraň, čo je v rozpore s predošlými domnienkami polície. Incident zrejme zapríčinili jeho osobné problémy.

Muž, ktorý je pravdepodobne zaťom majiteľa reštaurácie Dubrovnik, do jej priestoru vošiel v nedeľu dopoludnia a personálu nariadil, aby miesto opustil. Následne sa v reštaurácii zabarikádoval, nezadržiaval však rukojemníkov, nikomu sa nevyhrážal, ani nič nepožadoval.

Polícia identitu muža nezverejnila, jeden z jej príslušníkov ale podľa agentúry Reuters uviedol, že ide o Macedónčana, ktorý však už roky žije v Nemecku. Udalosť vyľakala obyvateľov Saarbrückenu, ktorého centrum polícia na čas uzavrela.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom