Muž, ktorý útočil na Las Ramblas, sa po incidente prechádzal po Barcelone a zabil človeka

Polícia, španielsko
Foto: ilustračné, SITA/AP

BARCELONA 21. augusta (WebNoviny.sk) – Útočník, ktorý dodávkou vrazil do davu ľudí v španielskej Barcelone, zabil na úteku ďalšieho muža. Dvadsaťdvaročný Younes Abouyaaqoub, ktorého sa polícii zatiaľ nepodarilo chytiť, sa asi 90 minút po útoku prechádzal po Barcelone, v blízkosti trhu La Boqueria či tamojšej univerzity.

Polícia začala strieľať

Následne dobodal istého Paua Pereza, telo naložil na zadné sedadlá jeho auta a ušiel. Krátko nato prešiel cez kontrolné stanovište policajnej hliadky, ktorá naňho začala strieľať. Polícia našla auto a v ňom telo zavraždeného Pereza približne tri kilometre ďalej, v blízkosti mesta Sant Just Desvern.

Abouyaaqoub, ktorý dodávkou na promenáde Las Ramblas zabil 13 osôb a viac ako 120 zranil, ostáva na úteku.

Úrady zamietli zábrany

Niekoľko hodín po incidente v Barcelone útočníci vrazili autom na chodník v meste Cambrils, pričom zomrela jedna žena. Polícia v tomto prípade všetkých piatich útočníkov zastrelila. K útokom sa už prihlásila extrémistická skupina Islamský štát (IS).

Podľa úradov ostáva v nemocnici po oboch incidentoch 50 ľudí, pričom deviati z nich sú v kritickom stave.

Katalánske úrady zamietli návrh španielskej vlády, ktorá chcela umiestniť zábrany na Las Ramblas. Podľa nich by neboli efektívne a nezabránili by prístupu automobilov na promenádu z iných miest. Na ulicu tiež musia mať prístup bezpečnostné zložky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Younes Abouyaaquoub
Firmy a inštitúcie Islamský štát