Petra Vlhová bude na MS v zjazdovom lyžovaní štartovať v piatich disciplínach

Petra Vlhová po druhom kole obrovského slalomu v slovinskej Kranjskej Gore.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP

Na blížiacich sa majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní v talianskom stredisku Cortina d’Ampezzo bude mať Slovensko zastúpenie v podobe šiestich športovcov, nechýba medzi nimi ani hviezda Petra Vlhová.

Okrem nej ako hlavnej adeptky na medaily sa na svetovom šampionáte predstavia aj bratia Adam a Andreas Žampovci, medzi mužmi aj Martin Bendik a Filip Baláž, medzi ženami Petra Hromcová.

MS v Cortine sa uskutočnia do 8. do 21. februára 2021 a vedúcou slovenskej výpravy bude Zuzana Senčeková. Informuje o tom web olympic.sk.

Vlhová je líderkou Svetového pohára

Dvadsaťpäťročná Liptáčka Petra Vlhová, ktorá je aktuálnou líderkou celkového hodnotenia Svetového pohára žien, by mala na základe nominácie štartovať v piatich disciplínach – okrem slalomu a obrovského slalomu aj v paralelnom obrovskom slalome, kombinácii a super G.

Adam Žampa plánuje štart v slalom, obrovskom slalome aj paralelnom obrovskom slalome, Andreas Žampa v obrovskom slalome a paralelnom obrovskom slalome, Martin Bendik v super G a zjazde, Filip Baláž v super G, paralelnom obrovskom slalom, obrovskom slalome a slalome, Petra Hromcová v slalome, paralelnom obrovskom slalome a obrovskom slalome.

Petra Vlhová na predchádzajúcich MS v Aare 2019 získalo zlato, striebro aj bronz.

MS v klasickom lyžovaní v Oberstdorfe

Po skončení svetového šampionátu v zjazdovom lyžovaní prídu na rad MS v klasickom lyžovaní, od 22. februára do 7. marca ich bude hostiť nemecký Oberstdorf. V nominácii je päť reprezentantov SR v behu na lyžiach pod vedúcim výpravy Michalom Malákom.

Podľa oficiálneho webu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) do Nemecka odcestujú Ján Koristek, Andrej Renda, Jáchym Cenek, Alena Procházková a Barbora Klementová. Nominácie na spomenuté vrcholné podujatia vykonal SOŠV, ktorý je Medzinárodnou lyžiarskou federáciou (FIS) poverený zabezpečovaním účasti slovenských športovcov na podujatiach pod hlavičkou FIS.

Dôvodom je napätá situácia v slovenskom lyžovaní, Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) má pri spore so Slovenským lyžiarskym zväzom (SLZ) pozastavený status národného športového zväzu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaFilip BalážMartin BendíkPetra HromcováPetra VlhováZuzana Senčeková
Firmy a inštitúcie SOŠV Slovenský olympijský a športový výbor