MS v hokeji do 20 rokov: Švédsko v semifinále zdolalo Česko, po druhej tretine bol ešte stav vyrovnaný (video)

MS v hokeji do 20 rokov, Švédsko

Na MS v hokeji do 20 rokov sa vo štvrtok hrajú semifinálové zápasy, v tom prvom domáci Švédi zdolali Čechov 5:2. Najlepšími hráčmi duelu v aréne Scandinavium boli Matyáš Melovský a dvojgólový Jonathan Lekkerimäki.

Viac o téme: MS v hokeji do 20 rokov

„Tri korunky“ ovládli základnú A-skupinu, keď zaváhali iba v poslednom súboji proti Fínom (4:5 po sam. nájazdoch). Predtým ani raz neinkasovali, Lotyšov zdolali 6:0, Nemcov 5:0 a Kanaďanov 2:0. V dramatickom štvrťfinále si poradili s rovesníkmi zo Švajčiarska (3:2 po predĺžení).

Mladí Česi začali šampionát v Göteborgu prehrou so Slovenskom (2:6), následne v B-skupine ešte deklasovali Nórov 8:1, prehrali s Američanmi (3:4 po sam. nájazdoch) a porazili Švajčiarov (4:2). V súboji o postup do semifinále senzačne vyradili Kanadu (3:2), keď o svojom triumfe rozhodli 11 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

MS v hokeji do 20 rokov

• semifinále

Švédsko – Česko 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

• Scandinavium

Góly:
6:55 – 0:1 M. Melovský (S. Redlich, E. Šalé)
11:52 – 1:1 T. Lindstein (D. Edström)
22:35 – 2:1 A. Sandin-Pellikka
27:36 – 2:2 T. Cibulka (A. Bareš, D. Rymon) / presilová hra 5 proti 4
45:14 – 3:2 J. Lekkerimäki (A. Sandin-Pellikka, A. Wahlberg) / presilová hra 5 proti 4
52:00 – 4:2 N. Östlund (T. Lindstein, T. Willander)
53:02 – 5:2 J. Lekkerimäki (N. Östlund, O. Stenberg)

Vylúčenia:
25:42 T. Willander – 2 min (hra so zdvihnutou hokejkou)
44:58 A. Čech – 2 min (krosček)

strely na bránu: 31:25 (6:8, 10:9, 15:8), vylúčenia: 1:1, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: M. Hebeisen (Švaj.), M. Pearce (Kan.) – O. Durmis (SR), S. Gustafson (USA)

Švédsko: H. Hävelid – M. Hävelid, E. Pettersson, Willander, Lindstein, Sandin-Pellikka, Salomonsson, Johansson – Lekkerimäki, Östlund, Wahlberg – O. Pettersson, Bystedt, Öhgren – Unger Sörum, Edström, Stenberg – Forsfjäll, F. Wagner, Born – Rudslätt.
Česko: Hrabal – Alscher, Hamara, Čech, Cibulka, Galvas, Prčík, Kočí – Kulich, Šapovaliv, Bareš – Redlich, Melovský, Šalé – Štancl, Becher, Rymon – Židlický, Přibyl, Maštalířský – Hujer