MS v hokeji 2021: Dánsko neposunulo Slovensko do štvrťfinále, Česko zvíťazilo po samostatných nájazdoch (video+foto)

MS v hokeji 2021: Česko - Dánsko
Český obranca Andrej Šustr v súboji s Dánom Mathiasom Fromom počas zápasu na MS v hokeji 2021. Riga, 31. máj 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 31. mája 18:47

Hokejisti Dánska v pondelňajšom zápase na svetovom šampionáte v lotyšskej Rige podľahli Čechom 1:2 po samostatných nájazdoch. Ak by zvíťazili v riadnom hracom čase posunuli by Slovensko do štvrťfinále. Najlepšími hráčmi duelu v Olympijskom športovom centre boli brankár Sebastian Dahm a útočník Dominik Kubalík.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

Česi sa výhrou udržali šancu postúpiť do štvrťfinále, ale v záverečnom zápase musia zvíťaziť nad Slovákmi alebo dúfať v akýkoľvek triumf Ruska nad Švédskom. Pre Dánov sa pondelňajšou prehrou turnaj končí, v základnej A-skupine nazbierali deväť bodov.

Dáni začali turnaj prekvapujúcim víťazstvom nad Švédmi (4:3), ale až v troch zápasoch v A-skupine sa im nepodarilo skórovať (Švajčiarsko – 0:1, Rusko – 0:3, Slovensko – 0:2). Dva body si do tabuľky pripísali za triumf 3:2 po predĺžení nad Veľkou Britániou a tri za výhru nad Bieloruskom (5:2).

Česi v súboji s Rusmi siahali na body, ale napokon im tesne podľahli 3:4. Následne nestačili ani na Švajčiarov (2:5) a Bielorusov zdolali 3:2 po predĺžení. V súboji so Švédmi prehrávali po dvoch tretinách 0:2, v tretej tretine však strelili štyri góly a do tabuľky si pripísali prvý triumf v Rige. Druhý potom pridali v sobotu nad Veľkou Britániou (6:1).

MS v hokeji 2021 (Riga – Lotyšsko)

• A-skupina

Česko – Dánsko 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)

• Olympijské športové centrum

Góly:
3:41 – 0:1 N. Jensen (M. Lauridsen, N. Olesen) /presilová hra
45:23 – 1:1 D. Kubalík (F. Chytil, J. Vrána)

39:14 M. Špaček – 2 min. (krosček)
57:43 A. J. Jensen – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
63:04 F. Storm – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 38:13, vylúčenia: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: R. Gofman, J. Romasko – G. Lazarev, N. Šalagin (všetci Rus.)

Česko: Hrubec – D. Musil, Hronek, D. Sklenička, Klok, Šustr, Šulák, Hájek – D. Kubalík, Lenc, Jan Kovář – J. Vrána, Chytil, Sekáč – Zadina, M. Stránský, Špaček – Smejkal, R. Hanzl, T. Zohorna
Dánsko: Dahm – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Kristensen, Nicholas Jensen, O. Larsen – True, Nicklas Jensen, Meyer – Storm, Jesper Jensen, Hardt – Jakobsen, Bau Hansen, From – Madsen, Poulsen, Olesen