Moskva obvinila USA a NATO pri pomoci útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: archívne, Michail Klimentiev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Rusko obvinilo západných spojencov Ukrajiny z pomoci pri plánovaní a vedení minulotýždňového raketového útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily na anektovanom polostrove Kryme. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Niet pochýb o tom, že útok bol vopred naplánovaný s použitím západných spravodajských prostriedkov, satelitných prostriedkov NATO a prieskumných lietadiel a bol vykonaný na radu amerických a britských bezpečnostných agentúr a v úzkej koordinácii s nimi,“ povedala na brífingu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová.

Moskva tvrdí, že spojenci USA a NATO sa aktívne podieľajú na konflikte dodávaním zbraní, zdieľaním spravodajských informácií a pomocou pri plánovaní útokov na ruské zariadenia na Ukrajine.

Toto obvinenie nasleduje po tom, ako sa objavili videozáznamy naznačujúce, že veliteľ ruskej Čiernomorskej flotily admirál Viktor Sokolov je stále nažive, čo je v rozpore so skoršími tvrdeniami Ukrajiny, že bol medzi 34 dôstojníkmi zabitými pri minulotýždňovom útoku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária ZacharovováViktor Sokolov
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy