Ministri za SaS nemajú dôvod utekať z vlády

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Richard sulik
Predseda Richard Sulík počas tlačovej besedy strany Sloboda a Solidarita. Bratislava, 12. október 2011. Foto: SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) – Sloboda a Solidarita bude v parlamente podporovať návrhy zákonov, ktoré sú dôležité pre občanov, tak ako to už dnes urobili v prípade návrhu štátneho rozpočtu.

Takto budeme postupovať až do posledného dňa fungovania parlamentu,“ vyhlásil po dnešnom rokovaní vlády minister kultúry Daniel Krajcer (SaS).

Podľa jeho slov sa očakáva ešte jedno stretnutie, kde si bývalí koaliční partneri môžu vydiskutovať otázky prípadnej spolupráce. „Náš postoj sa bude odvíjať od rozumnosti a prospešnosti jednotlivých návrhov pre občanov,“ dodal.

Krajcer po dnešnom rokovaní vlády upozornil, že ministri za SaS nemajú dôvod utekať z vlády, lebo si podľa neho dobre zastávali svoje posty. „Preto nemáme dôvod z vlády odchádzať, ale pochopiteľne nastal istý vývoj, ale treba počkať na návrat pána prezidenta,“ zopakoval.

Dnešný návrh premiérky, ktorý dala pred rokovaním vlády ministrom SaS, Krajcer nekonkretizoval. „Diskutovali sme práve o týchto ústavných možnostiach, ktoré súvisia s návratom pána prezidenta.“ Odmietol, že by ich Iveta Radičová požiadala o odchod z funkcií a opustenie rokovania kabinetu. Krajcer pripomenul, že vláda nemá dôveru a preto končí a odchádza, takže považuje za absurdné, aby ministri za SaS odišli ešte skôr.

Padla vláda, euroval neschválili
Foto: SITA/Marián Peiger
Padla vláda, euroval neschválili
Foto: SITA/AP
Padla vláda, euroval neschválili
Foto: SITA/AP
Rokovanie poslancov o eurovale
Foto: SITA/Marián Peiger
Rokovanie poslancov o eurovale
Foto: SITA/Marián Peiger

Krajcer niekoľkokrát nazýval KDH, Most-Híd a SDKÚ-DS koaličnými partnermi, Sulík však tento postoj na záver tlačovej besedy korigoval. „To sme ešte tak zvyknutí,“ podotkol s tým, že aj exmanželke môže niekto povedať „stará“.

„Budú prebiehať nejaké rozhovory, uvidíme, ako sa rozhodli naši partneri,“ povedal na margo toho, ako sa situácia vyvrbí. Odpovedať na otázku, či SaS podporí predčasné voľby, je podľa Sulíka predčasné.

Schválenie nie je samozrejmosť

Druhé hlasovanie o navýšení eurovalu a následnom schválení záchranného mechanizmu predseda SaS nepovažuje za samozrejmosť. Ako by sa dalo zabrániť kladnému rozhodnutiu parlamentu v tejto veci, na ktorej sa zhoduje výrazná väčšina parlamentu, však neprezradil.
Padla vláda, euroval neschválili
Foto: SITA/Marián Peiger

Dúfam, že nečakajú všetci, že Slovensko bude dovtedy hlasovať, kým výsledok nebude taký, ako si Brusel želá,“ poznamenal.

Momentálna situácia, keď sa vláda a parlament chystajú na opätovné hlasovanie o eurovale, Sulíkovi pripomína Írsko, ktoré opakovalo hlasovanie o zmluve z Nice aj o Lisabonskej zmluve.

Nemáme dôvod v predklone a potichu očakávať rozhodnutia inštitúcií Európy,“ tvrdí.

SaS v utorok v parlamente nepodporila euroval ani za cenu pádu vlády Ivety Radičovej (SDKÚ-DS). Všetci členovia poslaneckého klubu strany s výnimkou Martina Fecka pri hlasovaní karty vytiahli a nezúčastnili sa na ňom. Fecko hlasoval za euroval a dôveru vláde. Výsledok znamená, že Radičová podá demisiu.

Minister Galko návrh na odvolanie náčelníka Ľ. Bulíka stiahol

SaS bude v parlamente podporovať návrhy prospešné pre ľudí

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel KrajcerIveta RadičováJozef MihálRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita