Ministerstvo bude spolupracovať s políciou na vyšetrovaní podvodov v Slovenských elektrárňach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Žiga
Minister hospodárstva Peter Žiga. Foto: SITA

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR (MH) je pripravené spolupracovať s políciou na vyšetrovaní podvodov v Slovenských elektrárňach.

Čelní predstavitelia elektrární

„Nemáme manažérsku právomoc, ani nie sme pri riadení Slovenských elektrární. Nemali sme tieto informácie. Spolupracujeme s orgánmi trestnými v činnom konaní. Keďže však ide o živý prípad, musíme zachovávať isté pravidlá pri vyšetrovaní,“ reagoval v utorok minister hospodárstva Peter Žiga na pondelňajšie informácie z polície, že zadržala na letisku Taliana pre miliónové podvody.

Vyšetrovateľ špecializovaného tímu národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie voči dvom občanom Talianska, konkrétne P. R. a N. C. za spáchanie obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Ako ďalej polícia informovala, v čase spáchania skutku išlo o čelných predstaviteľov spoločnosti Slovenské elektrárne.

Podozrenia pri dostavbe v Mochovciach

„Súčasne v Bratislave zadržali jedného z obvinených, s ktorým budú vykonané procesné úkony a bude skúmané naplnenie dôvodov väzby. Konaním obvinených súvisiacim s hospodárením s majetkom Slovenských elektrární vznikla škoda vo výške viac ako 22 miliónov eur,“ informovala polícia.

Špecializovaný tím v rámci prípadu Elektro podľa polície aj naďalej pracuje a vykonáva potrebné úkony na preverenie podozrení týkajúcich sa dostavby tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne Mochovce. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie momentálne nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ dodala polícia.

Slovenské elektrárne v pondelok uviedli, že sú s políciou pripravené spolupracovať. „Dôvody a podrobnosti pondelkového zásahu nepoznáme. Môžem konštatovať len to, že Slovenské elektrárne vždy poskytovali a budú poskytovať polícii Slovenskej republiky plnú súčinnosť,“ reagoval v pondelok pre agentúru SITA hovorca Slovenských elektrární Miroslav Šarišský.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Žiga
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRSE Slovenské elektrárne