Ministerka Lubyová chápe dôvody, prečo Danko nechce ukázať svoju rigoróznu prácu

Martina Lubyová
Ministerka školstva Martina Lubyová. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 17. októbra (WebNoviny.sk) – Ministerka školstva Martina Lubyová si myslí, že celá záležitosť okolo rigoróznej práce predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) a parlamentu Andreja Danka je zameraná na jeho diskreditáciu.

Študenti chcú vidieť záverečnú prácu

„Najprv sa hovorilo, že mal diplomovú prácu takú istú ako rigoróznu. Keď sa ukázalo, že nemá diplomovú prácu, tak bolo zlé, že ju nemá. Potom sa ukázalo, že vtedy právnici nepísali diplomovú prácu, tak je zase niečo zlé s rigoróznou prácou. Keby ukázal rigoróznu prácu, tak by všetci povedali, že nemá nos medzi očami a musel by ukázať, že ho má,“ povedala ministerka školstva Martina Lubyová po stredajšom rokovaní vlády.

V stredu o 17:00 budú študenti z iniciatívy Nie je nám to jedno protestovať pred centrálou SNS. Študenti protestom vyzývajú Danka, aby ukázal svoju rigoróznu prácu. Lubyová chápe, že Danko svoju prácu ukázať nechce. Podľa nej sme každý deň svedkami prekrúcania faktov. „Keby svoju prácu ukázal, našlo by sa zas niečo iné. Treba niekedy povedať stop,“ dodala šéfka rezortu školstva.

Uzavrel licenčnú zmluvu

Denník N 24. septembra napísal, že predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko tají, ako sa stal doktorom práv. V životopise si predseda NR SR uvádza iba štúdium na Univerzite Komenského, kde ukončil magisterské štúdium. Neskôr vyšlo najavo, že titul JUDr. získal na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici (UMB). Svoju záverečnú prácu odmietol zverejniť.

Andrejovi Dankovi umožnil utajiť rigoróznu prácu pred verejnosťou dekan Právnickej fakulty UMB Michal Turošík, ktorý s ním 21. septembra uzavrel licenčnú zmluvu. Urobil to hneď v ten deň, ako od Danka dostal písomnú žiadosť o jej utajenie. Rektor UMB zároveň tvrdí, že sa o týchto dvoch dokumentoch dozvedel až 26. septembra. Médiá už pritom tri dni písali o Dankovom pochybnom titule JUDr.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoMartina Lubyová