Minister zahraničných vecíprijal končiaceho talianskeho veľvyslanca Meucciho

VLÁDA: Rokovanie 8. schôdze
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) dnes prijal končiaceho talianskeho veľvyslanca Gabriele Meucciho. Ten po viac ako štyroch rokoch končí svoju diplomatickú misiu na Slovensku. V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Pána veľvyslanca som prijal v predvečer mojej oficiálnej návštevy Talianska vo funkcii ministra. Už zajtra cestujem do Ríma, kde ma čakajú rokovania s mojím rezortným partnerom Luigim Di Maiom a so štátnym tajomníkom pre európske záležitosti Vincenzom Amendolom,“ povedal Korčok.

Dodal, že SR spájajú s Talianskom priateľské vzťahy, ktoré sú podopreté veľmi dobrou ekonomickou spoluprácou. Taliansko je 7. najvýznamnejším investorom na Slovensku a vzájomné ekonomické vzťahy majú dlhodobo priaznivý vývoj.

Korčok vo štvrtok 6. mája odcestuje na pracovnú cestu do Talianska. V Ríme sa stretne s ministrom zahraničných vecí a medzinárodnej spolupráce Luigim Di Maiom a so štátnym tajomníkom pre európske záležitosti Vincenzom Amendolom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Korčok
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR