Minister obrany vyhlásil 24. ročník ankety Vojenský čin roka, na čele komisie bude prezidentka Čaputová

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Ozbrojené sily SR, slovenskí vojaci
Vojak z Ozbrojených síl SR. Foto: archívne, SITA/MO SR

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) vyhlásil 24. ročník ankety Vojenský čin roka, ktorej cieľom je oceniť a predstaviť výnimočné skutky a príbehy z radov profesionálnych vojakov v Ozbrojených silách SR (OS SR) aj mimo nich v priebehu roka 2020.

Návrhy do ankety je možné posielať do 28. februára 2021. O laureátoch jednotlivých kategórií rozhodne komisia, ktorej členmi sú hlavní predstavitelia rezortu na čele s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou ako hlavnou veliteľkou OS SR. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Výnimočné skutky budú oceňovať v kategóriách záchrana života, pomoc verejnosti, priateľ armády a tiež v novej kategórii služba vlasti, ktorá vznikla na podnet náčelníka Generálneho štábu OS SR Daniela Zmeka. Ide o ocenenie vojakov, ktorí vynikajú mimoriadne aktívnym plnením svojich služobných úloh a povinností alebo významným prínosom prispeli k budovaniu OS SR a ich dobrého mena či už doma alebo v zahraničí.

Nominácie je možné posielať elektronicky na adresu cinroka@mod.gov.sk alebo poštou na oddelenie marketingu Komunikačného odboru Kancelárie ministra obrany na adrese Kutuzovova 8, 832 47 Bratislava, pričom na obálku je potrebné uviesť „Vojenský čin roka“.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Daniel ZmekoJaroslav NaďMartina Kovaľ KakaščíkováZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Ozbrojené sily SR