Minister do vojenskej hodnosti kapitán vo výslužbe povýšil vojnového veterána Štefana Štefloviča

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Stefan steflovic jaroslav nad.jpg

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) povýšil dnes v priestoroch Posádkového klubu v Trenčíne vojnového veterána Štefana Štefloviča do vojenskej hodnosti kapitán vo výslužbe. Urobil tak deň pred 77. výročím Slovenského národného povstania (SNP). Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Rodák z Kochanoviec bol príslušníkom 2. čs. samostatnej paradesantnej brigády a následne príslušníkom 3. čs. samostatnej brigády. Ako príslušník 1. čs. armádneho zboru v Sovietskom zväze sa zúčastnil na bojovej ceste od Kamenca Podolského až po Dukliansky priesmyk.

Tam sa vo funkcii veliteľa roty automatčíkov zapojil do Karpatsko-duklianskej operácie, v ktorej utrpel ťažké zranenia. Šteflovič bol povýšený do hodnosti poručíka vo výslužbe v roku 2019.

Každý jeden účastník SNP, či už bojoval za nesmrteľné hodnoty so zbraňou v ruke, alebo bez nej, si zaslúži obrovskú úctu, rešpekt a poďakovanie. Chvíle s týmito hrdinami sú pre mňa nesmierne vzácne, pretože počuť ich príbehy ešte umocňuje vďačnosť za život v demokracii, slobode a miery, za ktoré mnohí ich priatelia a spolubojovníci položili život,“ povedal Naď.

V rámci programu venovanému vojnovým veteránom ocenil viacerých účastníkov národného boja za oslobodenie z okolia Trenčína. Ocenenie si dnes prevzala Nora Guttmannová, Július Kusý, Mária Mištinová, Pavol Múčka a tiež členovia oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Trenčín Miroslav Malay, Miroslav Ondráš a Vieroslav Pelech.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav NaďMartina Kovaľ KakaščíkováŠtefan Šteflovič
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR