Mikulec o zadržaní Fica: Ak má polícia podozrenia, že došlo k porušeniu zákonov, tak koná

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Roman Mikulec
Minister vnútra SR Roman Mikulec Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Ak má polícia podozrenia, že došlo k porušeniu zákonov, tak koná bez ohľadu na to, z akého spoločenského a sociálneho spektra je preverovaná osoba.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) tak reagoval na štvrtkové zadržanie predsedu strany Smer-SD Roberta Fica. Toho zadržala polícia pred začiatkom protestu na Tyršovom nábreží v Bratislave.

Mikulec potvrdil, že sa v tejto veci vedie trestné konania a o jeho priebehu a výsledku bude informovať kompetentný policajt tak, aby nedošlo k zmareniu účelu vyšetrovania. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová.

Pripomenul, že pandemická situácia na Slovensku je vážna. „Žiaľ, aj v predvianočnom období platia opatrenia, ktoré ako celok majú plniť jediný cieľ – chrániť životy a zdravie občanov. Na druhej strane sa usilujeme o to, aby sme všetkým občanom poskytli primeraný životný priestor v súkromnom aj pracovnom živote. Mrzí ma, že niektorí túto situáciu využívajú na spochybňovanie opatrení a vyzývajú ľudí na ich nedodržiavanie,“ uviedol Mikulec.

Dodal, že niet pochýb o tom, že Policajný zbor SR si kontrolou týchto opatrení nezískava priazeň občanov. „O to viac si cením, že koná nestranne, profesionálne a primerane, a preto má moju osobnú podporu,“ uzavrel Mikulec.

Video+foto: Protest – autosprievod strany Smer-SD

PROTEST: Smútočný sprievod strany SMER SD
Náhrobný kameň v bratislavskom Sade Janka Kráľa v rámci smútočného sprievodu autami, organizovaného stranou Smer – sociálna demokracia v uliciach Bratislavy, na ktorom sa lúčili s demokraciou a vyjadrili nesúhlas s politikou vlády SR a jej hovorkyne prezidentky Zuzany Čaputovej. Bratislava, 16. december 2021. Foto: SITA/Jana Birošová.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
PROTEST: Smútočný sprievod strany SMER SD
Vláčik počas smútočného sprievodu autami, organizovaného stranou Smer – sociálna demokracia v uliciach Bratislavy, na ktorom sa lúčili s demokraciou a vyjadrili nesúhlas s politikou vlády SR a jej hovorkyne prezidentky Zuzany Čaputovej. Bratislava, 16. december 2021. Foto: SITA/Jana Birošová.
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert FicoRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPolicajný zbor SRSMER-SD