Mikloško víta rozhodnutie iniciátorov protestov Za slušné Slovensko zrušiť manifestáciu v Bratislave

ZHROMAŽŽDENIE: Za slušné Slovensko v Bratislave
Bývalý politik František Mikloško v príhovore počas občianskeho zhromaždenia Za slušné Slovensko, organizovaného v súvislosti s vývojom spoločenskej situácie po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, na Námestí SNP. Bratislava, 16. marec 2018 Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Tí, ktorí boli pred 30 rokmi na Hviezdoslavovom námestí so sviečkami v rukách podľa organizátora Sviečkovej manifestácie Františka Mikloška vytvorili veľkú trhlinu v končiacom sa komunistickom režime, ale definitívny pád prišiel až o rok. Ako povedal dnes pre agentúru SITA, ich trpezlivosť slávila nakoniec víťazstvo.

Kiska vymenoval novú vládu

Mikloško víta rozhodnutie iniciátorov protestov Za slušné Slovensko zrušiť po vymenovaní novej vlády prezidentom Andrejom Kiskom piatkovú manifestáciu v Bratislave na Námestí SNP, schvaľuje ho ako rozumné a prezieravé. „Pokiaľ by protestné zhromaždenia v krajine mali ďalej pokračovať, v konečnom dôsledku by to nutne viedlo nakoniec k požiadavke, aby odstúpil aj prezident.

Vďaka protestom na námestiach padla vláda Roberta Fica, čo je zopakovaný úspech novembra 1989,“ zdôraznil Mikloško vo svojom stanovisku. Podľa neho ak nenastanú v krajine viditeľné zmeny k lepšiemu, platforma Za slušné Slovensko je pripravená sa vrátiť na námestia. „V zápase o slušné Slovensko potrebujeme okrem odvahy aj trpezlivosť,“ dodal s tým, že na sviečkovom pochode vysokoškolákov v Bratislave v piatok o 16:30 sa iste zúčastní.

Občiansky hlas

Zhromaždenie Za slušné Slovensko v piatok v Bratislave na Námestí SNP nebude. Agentúru SITA o tom informovali organizátori predchádzajúcich zhromaždení Katarína Nagy Pazmány, Peter Nagy, Karolína Farská, Juraj Šeliga, Veronika Bruncková, Tatiana Sedláková, Jakub Kratochvíl. V ich vyhlásení sa uvádza, že slušní ľudia rešpektujú ústavu a práve o tom je sloboda, zodpovednosť a slušnosť.

„Pán prezident Kiska vymenoval novú vládu. Preto sme sa rozhodli, že v piatok sa v Bratislave zhromaždenie Za slušné Slovensko neuskutoční. Od začiatku sme reprezentovali občiansky hlas a sme hrdí na to, čo občiansky hlas dosiahol.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef MikloškoJuraj ŠeligaKarolína FarskáPeter Nagy