Mike Tyson sa v lietadle neovládol a knokautoval opitého spolucestujúceho (video)

Mike Tyson
Bývalý boxer Mike Tyson. Foto: archívne, SITA/AP

V minulosti knokautoval súperov v ringu, teraz jeho zlosť pocítil opitý spolucestujúci. Bývalý americký boxer Mike Tyson uštedril niekoľko rán päsťou do tváre mužovi, ktorý ho v stredu obťažoval na palube lietadla zo San Francisca. Incident zachytil na video ďalší cestujúci a ako prvý ho zverejnil portál TMZ.

Incident prešetruje polícia

„Nanešťastie, pán Tyson mal v lietadle incident s agresívnym pasažierom, ktorý ho obťažoval a hodil po ňom fľašu s vodou, kým sedel na sedadle,“ napísali zástupcovia 55-ročného rodáka z New Yorku agentúre AP.

Tyson po udalosti opustil lietadlo, jeho „obeť“ na mieste ošetrili zdravotníci. Neskôr oboch aktérov zadržala miestna polícia a po výsluchu ich prepustila. Celý incident je naďalej predmetom vyšetrovania.

Opilec sa „naštartoval“ v letiskovom bare

Jedna z cestujúcich Sarah Burchfieldová pre spravodajský web San Francisco Gate potvrdila, že Tyson bol najskôr pokojný. Keď ho však opitý muž sediaci priamo za ním stále obťažoval, neovládol sa a viackrát ho udrel do tváre, čím mu spôsobil krvavé rany.

„Keď som nastúpila do lietadla, pomyslela som si: ‚Ó nie, ten opitý chlapík tiež letí s nami‘,“ povedala Burchfieldová, ktorá predtým videla agresora popíjať v bare na letisku.

„Železný Mike“ sa stal v roku 1987 najmladším šampiónom v ťažkej váhe v histórii už ako 20-ročný. Počas kariéry dosiahol v profiringu 50 víťazstiev, z toho až 44 knokautom. Známy búrlivák si v 90. rokoch minulého storočia odsedel tri roky vo väzení za znásilnenie. V roku 1997 sa „preslávil“ v súboji proti Evanderovi Holyfieldovi, ktorému odhryzol kus ucha.

Od ukončenia kariéry v roku 2005 sa živí najmä ako herec, ale predáva aj vlastnú značku marihuany Tyson 2.0.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mike Tyson