Michal napadol dôchodcu, ukradol mu päť eur

Dôchodca
Muž podišiel k dôchodcovi, ktorý sedel na lavičke a fyzicky ho napadol. Pri útoku mu z vrecka vetrovky odcudzil päť eur. Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – Polícia obvinila zo zločinu lúpeže 25-ročného Michala z Košíc po tom, ako lúpežne prepadol 63-ročného dôchodcu. Incident sa stal vo štvrtok 7. januára okolo 02:00 na zastávke MHD na Námestí osloboditeľov v Košiciach. Ako informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, muž podišiel k dôchodcovi, ktorý sedel na lavičke a fyzicky ho napadol. Pri útoku mu z vrecka vetrovky odcudzil päť eur.

V tom čase okolo prechádzala policajná hliadka, ktorá zahliadla podozrivého ako uteká od zástavky. Keď zistili od poškodeného dôchodcu, čo sa stalo, ihneď sa za mužom rozbehli a zadržali ho neďaleko zástavky. Dôchodca neutrpel zranenia, ktoré by si vyžadovali lekárske ošetrenie. Obvinený je v cele policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom