Mexiko zasiahlo v noci silné zemetrasenie, o život prišla jedna osoba a mnoho ľudí sa nervovo zrútilo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mexiko, zemetrasenie
Foto: archívne, SITA/AP

V blízkosti mexického mesta Acapulco udrelo v utorok večer silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 7. Podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) sa epicentrum nachádzalo asi 17 kilometrov severovýchodne od spomenutého tichomorského letoviska.

Zemetrasenie pripravilo o život minimálne jednu osobu. Tú usmrtil padajúci stĺp v meste Coyuca de Benítez neďaleko Acapulca. V stovky kilometrov vzdialenej metropole Mexico City sa pod vplyvom otrasov rozkývali mnohé budovy, pričom v niektorých mestských častiach sa zem triasla až takmer minútu.

„Počuli sme hlasný hluk, triasli sa okná, veci v interiéri popadali na zem, vypadol prúd, voda vytiekla z bazéna a bolo tu dosť kričiacich a nervóznych ľudí,“ opísal udalosť obyvateľ Acapulca Sergio Flores. Poznamenal, že všetko, čo mohol urobiť, keď nastalo zemetrasenie, bolo objatie manželky.

Ako pre Milenio Televisión uviedla starostka Acapulca Adela Románová, mnoho ľudí sa nervovo zrútilo, na mnohých miestach uniká plyn a nastali aj zosuvy pôdy. Podľa mexického prezidenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora v postihnutých oblastiach zatiaľ neevidujú vážnejšie materiálny škody.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Adela RománováAndrés Manuel López Obrador