Práce na Trumpovom múre sú vlastizradou, odkázala mexická cirkev firmám

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP

MEXIKO 27. marca (WebNoviny.sk) – Rímskokatolícka arcidiecéza Mexika v nedeľu vyhlásila, že mexické firmy, ktoré prejavili záujem pracovať na výstavbe hraničného múru v USA, zrádzajú svoju vlasť. Píše o tom agentúra AP.

Arcidiecéza v komentári uviedla, že mexické firmy prejavili ochotu dodávať materiál či pracovné sily na múr, ktorého výstavbu presadzuje americký prezident Donald Trump. Mexiko je proti nemu. Úvodník mal titulok Vlastizrada a píše sa v ňom: „Čo je najprekvapivejšie, je nesmelosť mexických vládnych ekonomických orgánov, ktoré nezakročili rázne proti týmto spoločnostiam.“

Minister hospodárstva Ildefonso Guajardo sa minulý týždeň na stretnutí s oceliarskymi spoločnosťami v Mexiku vyjadril, že vláda podnikanie firiem neplánuje obmedzovať. Súčasne však varoval, že Mexičania budú tieto spoločnosti podľa ich konania posudzovať a v budúcnosti sa rozhodovať na základe toho, „ktoré firmy sa nespreneverili národnej identite, a ktoré áno“.

„Myslím si, že vaša prestíž bude závislá od vášho záujmu nepodieľať sa na výstavbe múru,“ povedal Guajardo spoločnostiam. Koľko mexických spoločností prejavilo záujem o prácu na múre, však nie je jasné, konštatuje AP.

Podľa vyjadrenia arcidiecézy mexické spoločnosti prejavili záujem dodávať na výstavbu cement, farby, osvetlenie a ďalší materiál. „Ktorákoľvek spoločnosť, ktoré mieni investovať do múru fanatika Trumpa, je nemorálna – ale predovšetkým, ich majitelia a akcionári budú považovaní za vlastizradcov,“ dodala cirkev v komentári.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump