Messi už podľa Crespa mohol byť preč z Barcelony, nesmel by ho však zastupovať otec

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lionel Messi
Lionel Messi z tímu FC Barcelona. Foto: archívne, SITA/AP.

Bývalý argentínsky futbalový útočník Hernán Crespo je presvedčený, že Lionel Messi sa mohol vyhnúť treniciam so španielskym zamestnávateľom FC Barcelona, ak by ho nezastupoval vlastný otec. Najlepší hráč histórie „blaugranas“ pred niekoľkými dňami prejavil túžbu okamžite odísť z Camp Nou.

Po rokovaniach medzi prezidentom Josepom Maríom Bartomeuom a otcom hráča Jorgem Messim však napokon dodrží súčasný kontrakt do konca aktuálnej sezóny 2020/2021.

Aj tu platí, pri všetkej úcte k Jorgemu Messimu, že za určitých okolností potrebujete mať pri sebe profesionála. Agent pri rokovaniach nebude brať do úvahy rodinné problémy a ďalšie záležitosti. Takéto situácie si vyžadujú profesionála,“ povedal Crespo pre televíznu stanicu TyC Sports.

Messi v nedávnom rozhovore pre web goal.com priznal, že túžil nájsť šťastie a nové kariérne výzvy mimo Katalánska, no keďže s klubom, ktorý mu dal všetko, sa nechce „ťahať po súdoch„, rozhodol sa zotrvať v Barcelone. „Na tom, že som chcel odísť, nebolo nič zlé. Potreboval som to, potreboval to klub a bolo by to dobré pre všetkých. Prezident vždy hovoril, že na konci sezóny sa môžem rozhodnúť, či chcem ísť alebo ostať, no napokon vôbec nedodržal slovo,“ povedal 6-násobný najlepší svetový futbalista.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Hernán CrespoLionel Messi
Firmy a inštitúcie FC Barcelona