Messi sa už zrejme rozhodol. Zahrá si ešte jednu sezónu a potom Barcelonu opustí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lionel Messi
Hráč FC Barcelona Lionel Messi (vpravo). Foto: archívne, SITA/AP

Po predvlaňajšom, pre mnohých pôvodne nepredstaviteľnom prestupe Cristiana Ronalda zo španielskeho Realu Madrid do talianskeho Juventusu Turín, by sa mohol udiať nečakaný transfer aj v podaní druhého z dvoch najväčších velikánov svetovej futbalovej scény ostatných rokov – Argentínčana Lionela Messiho.

Ako referujú viaceré španielske médiá, 33-ročný rodák z Rosaria už učinil rozhodnutie o odchode z FC Barcelona, pričom koniec jeho pôsobenia v tíme „blaugranas“ má nastať po skončení budúcej sezóny 2020/2021.

Stopnuté rokovania o predĺžení kontraktu

Podľa rozhlasovej stanice Cadena Ser je kapitán FCB znechutený z toho, ako ho fanúšikovia neustále obviňujú za všetky problémy v klube.

Spomenutá stanica taktiež uviedla, že Messi stopol rokovania o predlžení kontraktu s barcelonským klubom, ktorý platí do 30. júna 2021.

Po počiatočných rozhovoroch medzi Messiho otcom Jorgem a barcelonským prezidentom Josepom Maríom Bartomeuom sa podpis novej zmluvy zdal byť iba formalita, ale situácia sa údajne zmenila a 5-násobný najlepší svetový futbalista plánuje opustiť klub v júni 2021.

Odísť by mohol už na konci sezóny

Messi má v súčasnom pracovnom dokumente zakotvenú klauzulu, podľa ktorej mohol odísť už na konci aktuálnej sezóny. Odchod si však údajne zvolil až po nasledujúcej edícii 2020/2021.

„Messi sa najbližším frustrovane posťažoval, že nechce byť obviňovaný zo všetkého zlého, čo mužstvo z Camp Nou postretne. Chce byť zodpovedný iba za svoje výkony na ihrisku. Messi dokonca zašiel tak ďaleko, že sa so svojimi plánmi o odchode podelil s najdôležitejšími hráčmi v šatni,“ napísal denník AS.

Nezhody v klube

V kuloároch sa tiež povráva, že Messi neschvaľuje športové rozhodnutia klubových funkcionárov, čo sa týka posilnenia hráčskeho kádra.

V nedávnej minulosti vyšli verejne na povrch jeho nezhody so športovým riaditeľom Éricom Abidalom aj súčasným koučom A-mužstva Quiquem Setiénom.

Messi tiež údajne cíti nespravodlivosť z toho, ako ho mnohí obviňujú, že do zostavy tlačí blízkych kamarátov Luisa Suáreza a Artura Vidala na úkor Antoina Griezmanna či Ivana Rakitiča.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Antoine GriezmannArturo VidalCristiano RonaldoÉric AbidalIvan RakitičJosep María BartomeuLionel MessiLuis SuárezQuique Setién
Firmy a inštitúcie FC BarcelonaJuventus TurínReal Madrid