Merkelovej spojenec požaduje deportáciu migrantov z Nemecka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Angela Merkelová
Nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: SITA/AP

BERLÍN 13. januára (WebNoviny.sk) – Nemecké spolkové krajiny by mali bezodkladne deportovať všetkých migrantov, ktorým je zamietnutá žiadosť o azyl; nemecké úrady takto denne rozhodnú v približne 1000 prípadoch. Pre denník Rheinische Post to v stredu vyhlásil generálny tajomník Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) Peter Tauber, kľúčový spojenec nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ktorého citoval webový portál TheLocal.com.

„Ak sa zamietne priemerne jedna z dvoch žiadostí, potom majú spolkové krajiny povinnosť deportovať každý deň tisíc neúspešných uchádzačov o azyl,“ povedal Tauber. Hoci počet migrantov prúdiacich denne do Nemecka klesol z 10.000 v novembri na súčasných 3000, „z hľadiska celého roka je to stále priveľa“, dodal. Podľa neho sa musí zároveň uplatňovať nulová tolerancia voči tým migrantom, ktorí sa nedokážu integrovať a páchajú zločiny.

Tauberova výzva rezonuje na pozadí novoročných incidentov v Kolíne nad Rýnom a ďalších nielen nemeckých mestách, kde prisťahovalci sexuálne obťažovali a okrádali stovky žien. „Státisíce vďačne prijímajú pomoc, učia sa nemčinu a chcú sa integrovať. Tí, ktorí nechcú využiť túto šancu, tu však nemôžu zostať,“ zakončil Tauber.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Angela Merkelová
Firmy a inštitúcie CDU Kresťanskodemokratická únia Nemecka