Mená víťazov ocenenia Detský čin roka sú známe, medzi kľúčovými témami bola aj hodnota ľudského života (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Detský čin roka
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Mená víťazov ocenenia Detský čin roka sú známe. Kľúčovými témami príbehov boli hodnota ľudského, pomoc v rodine, priateľom a cudzím ľuďom, integrácia zdravých a postihnutých aj ochrana prírody. Informovala o tom koordinátorka projektu Magdaléna Fábryová.

„Projekt Detský čin roka je ako terapia dobrom. Všetci, deti i my, dospelí, potrebujeme vedieť, že sa okolo nás dejú aj dobré veci,“ uviedla štatutárka občianskeho združenia Detský čin roka Saša Broadhurst-Petrovická.

Záchrana ľudského života

V tomto roku boli príbehy k dispozícii aj v online forme a načítali ich Katarína Brychtová a Ludwig Bagin. Pre verejnosť sú dostupné na webstránke www.detskycin.sk. Víťazom v kategórií Záchrana ľudského života je Sebastián Petréč, ktorý zachránil kamarátovi život.

Za Pomoc v rodine ocenili Simonu Jaššákovú, za snahu nahradiť v rodine matku. V kategórii Pomoc rovesníkom uspel Maroš Stesňák, ktorý pomohol nájsť nezvestnú kamarátku.

Pomoc ľuďom a prírode

Melániu Ožvaldovú ocenili v kategórií Pomoc ľuďom. Melánia aj napriek tomu, že má desať rokov, zorganizovala charitatívnu akciu pre trojročné dievča, aby mohlo absolvovať delfinoterapie v Turecku.

Ocenenie v kategórii Pomoc prírode získal Milan Mojžiš za starostlivosť o zatúlaného psíka. Kolektív minuloročných piatakov z Cirkevnej základnej školy Narnia sa stal víťazom v kategórii Dobrý nápad.

Žiaci venovali psej škole peniaze, ktoré vyzbierali za zálohované fľaše. Cenu Sašky Fischerovej – malý veľký čin získal Milan Matejčík, ktorý pomohol nevidiacemu susedovi.

Ľudia ľuďom

Za Dobrý čin na nete získal ocenenie Martin Fajnor, ktorý sa pri hraní počítačovej hry zastal spoluhráča, ktorý bol terčom urážok. Timea Matejová dostala cenu za prvé miesto v kategórii Ľudia ľuďom za záchranu dvoch ľudských životov.

Druhé miesto udelili Lukášovi Bubenkovi za záchranu života deda, ktorý upadol do diabetickej kómy, a na treťom mieste skončila Simona Jaššáková, ktorú ocenili aj v kategórii Pomoc v rodine.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Katarína BrychtováLudwig BaginMagdaléna Fábryová