Medializované informácie o hlasovaní senátu pri rozsudku v kauze vraždy Kuciaka sú nepravdivé

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice
Obvinený Marian Kočner (uprostred) po vynesení rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Pezinok, 3. september 2020. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ružena Sabová oznámila, že medializované informácie o hlasovaní sudcov pri rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sú nepravdivé. Uviedol to predseda ŠTS Ján Hrubala.

Médiá po rozsudku informovali o tom, že členovia senátu Ivan Matel a Rastislav Stieranka vo veci neviny Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej prehlasovali predsedníčku. O stanovisku predsedu súdu informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Ako dodal Hrubala, Sabová ho zároveň požiadala, aby zamedzil šíreniu nepravdivých správ zo súdneho spisu. „Zdôrazňujem, že výsledky hlasovania o rozsudku v trestných veciach sú zo zákona tajné. Špekulácie niektorých médií o tom, kto ako hlasoval, výrazne a bez opory v zákone zasahujú do osobného i profesijného života dotknutých sudcov. Žiadam preto médiá, aby sa zdržali ďalšieho šírenia ničím nepodložených tvrdení,“ uzavrel predseda ŠTS.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan MatelJán HrubalaJán KuciakMarián KočnerMartina KušnírováRastislav StierankaRužena Sabová